Футбол. Ліга Європи. 1/8 фіналу. Перші матчі. 10 березня.
«Базель» (Швейцарія) — «Севілья» (Іспанія). 0:0. «Боруссія» (Німеччина, Дортмунд) — «Тоттенгем» (Англія, Лондон). 3:0. «Фенербагче» (Туреччина, Стамбул) — «Брага» (Португалія). 1:0. «Вільярреал» (Іспанія) — «Байєр» (Німеччина, Леверкузен). 2:0. «Атлетик» (Іспанія, Більбао) — «Валенсія» (Іспанія). 1:0. «Ліверпуль» (Англія) — «Манчестер Юнайдед» (Англія). 2:0. «Спарта» (Чехія, Прага) — «Лаціо» (Італія, Рим). 1:1.

***

«Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Андерлехт» (Бельгія, Брюссель). 3:1. Голи: Тайсон, 21, Кучер, 24, Ашампонг, 69, Едуардо, 79.
«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Коваленко, Малишев, Марлос (Нем, 74), Едуардо (Дентіньо, 88), Тайсон (Бернар, 46), Феррейра. Тренер — Мірча Луческу.
«Андерлехт»: Прото, Нагар, Мбоджі, Нейтінк, Дешагт, Матіас Суарес (Джуричич, 67), Баджі (Тілеманс, 74), Дефур, Ашампонг, Прат (Конте, 67), Окака. Тренер — Беснік Гасі.
Рефері — Артур Діаш (Португалія).
Львів. «Арена-Львів». 23 621 глядач. 9 градусів.
«Гірники» перемогли з цілком комфортним рахунком. Хоча могли і не пропустити, якби не віддали після перерви ініціативи суперникові. В першому таймі була незаперечна перевага донеччан, котрі могли забити три-чотири м’ячі, а не два.
На жаль, травмувався Тайсон, котрий був «мотором» команди до відпочинку, відкрив рахунок. Український клуб під тиском суперника, котрому відступати було вже нікуди, відійшов назад. Такі перепади в грі на полі суперника за тиждень небажані.
Хоча добре, що хвилюватися почали прихильники команди на заповненому стадіоні і мільйони біля телеекранів, а не самі донецькі футболісти.
Пропустивши гол, «Шахтар» не запанікував, а навпаки, додав обертів, мав перевагу і забив ще один дуже важливий м’яч. Це зробив ефектним ударом головою представник старої донецької гвардії досвідчений Едуардо.
Мірча Луческу:
— Думаю, ми заслужили на цю перемогу, билися за кожен м’яч, були організованими. Провели дуже хороший перший тайм. У другому відчувалася відсутність Тайсона.
На нас ще чекає друга, дуже важка гра у Брюсселі. «Андерлехт» — дуже агресивна та потужна команда. Шкода, що пропустили необов’язковий гол, тому що 2:0 набагато краще, ніж 3:1.
У першому таймі виконали великий обсяг роботи, а у другому дещо здали фізично. Результатом у цілому задоволений. Особливо дякую глядачам, які добре нас підтримували. Тепер важливо відновити хлопців до недільного матчу з «Дніпром»...
Нагадаємо, що матч у відповідь «Шахтаря» з «Андерлехтом» відбудеться 17 березня в Брюсселі.

На знімку: на висоті Олександр Кучер, котрий забив другий м’яч.

Фото shakhtar.com.

***

Боротьба. Рига (Латвія). Чемпіонат Європи. Срібну медаль здобула українка Тетяна Кіт (55 кг). Це була сьома медаль наших борців на турнірі.
Гандбол. Євро-2016. Жінки. Відбірний цикл. Італія — Україна. 19:37. У неділю українки прийматимуть італійок на своєму майданчику.