Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман обговорив із Віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Аленом Пію двосторонню взаємодію та питання реалізації проектів ЄБРР в Україні.

 

В. Гройсман привітав А. Пію з призначенням на посаду та подякував Європейського банку реконструкції та розвитку «за системну роботу в Україні, за реалізацію різних проектів, які дозволяють Україні змінюватися у різних секторах». Разом із тим глава парламенту висловив сподівання, що двостороння співпраця поглиблюватиметься. 

Очільник Верховної Ради поінформував, що, незважаючи на складну ситуацію у країні, парламент демонструє здатність приймати рішення, зокрема, сформував усе законодавче поле, необхідне для боротьби з корупцією, і вже очікуються перші результати роботи у цьому напрямку. Також уже другий рік триває фінансова децентралізація, у результаті якої на місця надійшло більше ресурсів, які можуть бути використані, у тому числі, на співпрацю з міжнародними організаціями, зокрема з ЄБРР, зазначив В. Гройсман.

Голова парламенту наголосив на важливості для України проведення прозорої, відкритої приватизації державних підприємств. Він зауважив, що Верховна Рада ухвалила закон, який дає можливість розпочати цей процес та працювати над переліком підприємств для приватизації.

«Ми зацікавлені, щоб приватизація була публічною, відкритою і максимально ефективною, — підкреслив В. Гройсман. — Приватизація позитивна для України в усіх аспектах: з точки зору пошуку ефективних власників, зменшення державних витрат і викорінення корупції, тому треба дуже швидко її провести».

Водночас очільник Верховної Ради зазначив, що певні затримки з ухваленням цього закону були пов’язані з тим, що «уряд не зовсім детально сформував своє бачення, як, наскільки публічно відбуватиметься приватизація, які механізми будуть задіяні, що буде з отриманими ресурсами».

У свою чергу А. Пію подякував Верховній Раді за зусилля, що допомагають співпрацювати з Україною. Він поінформував, що у 2015 році ЄБРР залучив майже 1 млрд. євро на 30 різних проектів в Україні. У 2016 році така підтримка України триватиме, і ЄБРР сподівається на пришвидшення реформ, зазначив віце-президент банку.

А. Пію також звернув увагу на проблеми, що заважають діяльності ЄБРР в Україні, серед яких — проблеми кредитування малого та середнього бізнесу та посилення вимог до інвестиційних проектів. У зв’язку з цим Віце-президент ЄБРР висловив сподівання на підтримку Верховної Ради відповідних рішень та спрощення двосторонньої взаємодії.

Прес-секретар Голови Верховної Ради України.

 

Віце-президент ЄБРР Ален Пію. 

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.