Верховна Рада України ухваленням Закону про електронне декларування, що був останньою вимогою на виконання Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, засвідчила свою здатність приймати необхідні рішення, незважаючи на складну політичну ситуацію у країні. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман в ефірі телеканала «5 канал».

«Сьогодні Рада продемонструвала свою здатність приймати важливі і необхідні рішення для українського суспільства. Важливо, з одного боку, шукати вихід з політичної кризи, а з другого боку — приймати необхідні рішення і не робити всю країну заручником пошуку шляхів виходу з політичної кризи», — заявив він.

Голова парламенту зазначив, що, ухваливши Закон №3755 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в 2016 році» з пропозиціями Президента України народні депутати «фактично поставили крапку в голосуванні останнього закону щодо безвізового режиму».

В. Гройсман наголосив, що ухваленню цього закону передувала значна робота народних депутатів спільно з адміністрацією Президента та представниками експертного середовища над приведенням цього закону відповідно до європейських стандартів.

Очільник Верховної Ради нагадав, що питання прийняття цього закону було обговорено на нараді за участю Президента у понеділок, де всі фракції засвідчили свою готовність підтримати це рішення.

Голова парламенту також підкреслив, що поправки, внесені Президентом, повністю відповідали європейському законодавству, та уможливили ухвалення цього закону.

В. Гройсман запевнив, що невідкладно підпише цей закон та направить його на підпис Президенту. «Вважаю, що цей крок дуже позитивний, така командна гра усіх гілок влади, щоби визначити і узгодити з європейськими партнерами усі позиції. Тому залізна завіса буде зламана», — зазначив очільник Верховної Ради.

Голова парламенту також підкреслив, що упродовж «Українського тижня» у Брюсселі велася активна робота над вивченням питання можливостей упровадження безвізового режиму. На всіх рівнях влади Європейського Союзу запевнили, що безвізовий режим буде запроваджено, як тільки Україна виконає технічні вимоги щодо ухвалення закону про електронне декларування та створення Національного агентства з питань запобігання корупції. «Таким чином, Україна 100% виконала увесь цей пакет Плану дій щодо упровадження безвізового режиму, і безвізовий режим буде у 2016 році», — зауважив він.

Прес-секретар Голови Верховної Ради України.