Таке собі виїзне засідання проросійських депутатів Європарламенту від Угорщини, Франції, Німеччини й, можливо, інших країн планують з подачі Росії провести у кінці березня або на початку квітня на Закарпатті. Привід — дослідження питання «забезпечення прав русинів». Як повідомили «Голосу України» в прес-службі ОДА, ще 11 лютого в словацькому місті Комарно керівництво Всесвітньої ради підкарпатських русинів зустрічалося з депутатською групою Європарламенту з прав людини. Там і ухвалили рішення відрядити на Закарпаття моніторингову групу для вивчення «русинського питання». Ініційована Росією кампанія з дискредитації України на міжнародній арені з використанням «русинського питання» розпочалася антиукраїнською інформаційною акцією в чеському інтернет-виданні «Парламентні лісти», на якому розміщено тенденційну статтю під назвою «Пекло на Україні...» Подана в ній інформація про нібито геноцид русинів в Україні є складовою плану з винесення «русинського питання» як проблемного на розгляд Європарламенту з подальшою необхідністю «невідкладного реагування на ситуацію в регіоні».
Російська сторона, стверджують в облдержадміністрації, хоче залучити до участі у виїзному засіданні тих представників місцевого русинства, які б засвідчили інформацію про «репресії» на Закарпатті.
— Члени «виїзного засідання» планують зустрітися і з керівництвом області, — зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. — Однак така зустріч у принципі неможлива. Органи державної влади не мають і не можуть мати жодного відношення до цієї проросійської провокації за участі депутатів Європарламенту. Необхідну інформацію про «виїзне засідання» доведено до Служби безпеки України, яка у разі порушень українського законодавства вживе усіх необхідних заходів реагування.
Закарпатська область.
90
Популярне за тиждень
-
1Сьогодні Українському радіо виповнюється 100 років 114
-
2Чернівці вітають відомого журналіста та письменника з бойовою нагородою 95
-
3Удосконалення законодавства про індустріальні парки — один із добрих прикладів системної роботи Комітету з питань економічного розвитку 95
-
4У Ганновері (ФРН) відбулася конференція «Можливості та виклики щодо євроінтеграції для галузі тваринництва в Республіці Молдова та Україні» 76
-
5Законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону «Про лобіювання», рекомендовано прийняти за основу 66