У Вінниці з дна Південного Бугу підняли на поверхню конструкцію найбільшого у нашій державі світломузичного фонтану.
За роботою баштового крану, встановленого на плавучій баржі, спостерігали з набережної немало городян. «Фонтан для нас став окрасою міста, це об’єкт, до якого виявляємо цікавість не тільки ми, вінничани, – розповів містянин Микола Пустовіт. – Милуватися водограєм приїздять туристи з інших міст держави. Відкриття і закриття його роботи відбувається за участю відомих музичних колективів та виконавців. Це свято, під час якого на набережній збираються, без перебільшення, тисячі людей».
Нинішнє відкриття фонтану заплановано орієнтовно на 20 квітня. До того часу фахівці готуватимуть до роботи конструкцію, що встановлюється безпосередньо на воді у руслі Південного Бугу. Знаходиться фонтан неподалік від центрального мосту в обласному центрі. Його технологічна особливість у тому, що на зиму все обладнання занурюють на дно річки.
За оцінками експертів, вінницький фонтан входить в десятку кращих і видовищних водограїв світу. Для його роботи використовують «живу» воду Південного Бугу. Висота центрального струменя досягає 65–70 метрів, розмір водного проекційного екрану – приблизно 16 метрів заввишки і 45 метрів в завширшки, фронтальний розліт води – 140 метрів. Зображення на екрані утворюється завдяки лазерними променям і бризкам та піною води, «розфарбованими» у кольори веселки. Загалом вже створено 14 програм: 8 коротких, тривалістю 5–6 хвилин, інші тривають по 20 хвилин кожна. Кожна з них має відповідний музичний супровід – від класичної і народної музики до сучасної. У вересні 2016-го виповниться 5 років із часу відкриття вінницького фонтану.
Віктор СКРИПНИК.
Вінниця.