Футбол. Ліга Європи. 1/4 фіналу. Матчі у відповідь. 14 квітня. «Ліверпуль» (Англія) — «Боруссія» (Німеччина, Дортмунд). 4:3 (перший матч — 1:1). «Севілья» (Іспанія) — «Атлетик» (Іспанія, Більбао). 1:2 (2:1); пенальті — 5:4. «Спарта» (Чехія, Прага) — «Вільярреал» (Іспанія). 2:4 (1:2).

«Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Брага» (Португалія). 4:0. Голи: Срна, 25 (п), Рікарду Феррейра, 43 (у власні ворота), 73 (у власні ворота), Коваленко, 50. Перший матч — 2:1.

«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кучер, Ордець, Ісмаїлі, Малишев, Степаненко, Марлос (Едуардо, 77), Коваленко (Бернард, 86), Тайсон (Дентіньо, 78), Факундо Феррейра. Тренер — Мірча Луческу.

«Брага»: Матеус, Гойяно, Рікарду Феррейра, Болі (Пінту, 78), Джаван, Луїс Карлос (Мауро, 78), Вукчевич, Жозуе, Сілва, Гассан, Вілсон Едуарду (Стоїлькович, 57). Тренер — Паулу Фонсека.

Рефері — Павел Краловец (Чехія).

Львів. «Арена-Львів». 33 617 глядачів. 11 градусів.

Єдине, чого не змогли зробити львів’яни для «Шахтаря», то це скасувати дощ. Але він не завадив українському клубу здобути яскраву перемогу і вийти до півфіналу.

Подоба інтриги, створена португальцями в кінцівці домашнього матчу, благополучно розсіялася у місті Лева. Вже в середині першого тайму Срна реалізував пенальті, а перед перервою Рікарду Феррейра оформив у власні ворота другий гол.

Після перерви португальцям потрібно було забивати, та вони пропустили третій м’яч. Відзначився Коваленко, знявши питання про підсумок протистояння. Але цього «гірникам» було замало. Кілька разів вони суперника вибачали, поки їхній нещасливий Феррейра ще раз не вразив свої ворота.

За рахунку 4:0 грати всі припинили, і матч спокійно докотився до фінального свистка. «Шахтар» упевнено пройшов до півфіналу.

***

Справжнім героєм львівського матчу став 33-річний капітан «Шахтаря» Даріо Срна (на знімку), котрий став рекордсменом донецького клубу за кількістю проведених поєдинків у всіх турнірах. І він обійшов знаменитого півоборонця «помаранчево-чорних» періоду 70—80-х років минулого сторіччя Михайла Соколовського.

Тепер на рахунку Срни їх — 486! Хорват показав, за рахунок чого він став живою легендою славної команди «гірників». У рекордному матчі Даріо взяв участь у трьох забитих м’ячах. Реалізував пенальті, допоміг бідоласі Феррейрі з «Браги» вразити власні ворота й відзначився гольовою передачею на Коваленка.

***

— Я дуже задоволений, — сказав Мірча Луческу. — Підопічні діяли тактично грамотно в обороні, а коли відчули потенціал «Браги», почали грати у свій футбол. Мали повну перевагу в другому таймі, могли забити ще.

Зіграли дуже надійно. Окремо скажу про львівських уболівальників. Я дуже радий, що команду з Донецька так гаряче підтримували у Львові...

***

Учора відбулося жеребкування півфінальних пар європейських клубних турнірів.

Ліга Європи. «Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Севілья» (Іспанія). «Вільярреал» (Іспанія) — «Ліверпуль» (Англія). Дати поєдинків — 28 квітня і 5 травня.

Ліга чемпіонів. «Манчестер Сіті» (Англія) — «Реал» (Іспанія, Мадрид). «Атлетико» (Іспанія, Мадрид) — «Баварія» (Німеччина, Мюнхен). Матчі відбудуться 26 і 27 квітня, 3 і 4 травня.

Фото Євгена КРАВСА (зі Львова, спеціально для «Голосу України»).