У Баранівському районі Житомирщини оголосили надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. У зв'язку із забрудненням річок Случ і Хомора суворо заборонено використовувати воду з них для будь-яких потреб, напувати тварин, споживати в їжу рибу. Масову загибель риби і те, що раки сотнями вилазять на берег, помітили вранці 14 квітня. А наступного дня на березі Случі знайшли мертвих бобрів і диких качок, проби біоматеріалу з яких ветеринари відібрали для дослідження.

 

Хомора тече із Хмельницької області і потрапляє на Житомирщину вже забрудненою. За два дні до того, як тут було оголошено НС, до сусідів на Понінківську картонно-паперову фабрику прибула делегація з Баранівки та Новограда-Волинського для проведення круглого столу міжрегіональної ініціативної групи "Патріоти -- за чисту Случ". Ініціював її створення і круглий стіл у Понінці міський голова Баранівки Анатолій ДУШКО. Перебираючи варіанти, хто може бути забруднювачем Хомори, перевірку почали саме з картонно-паперової фабрики.

 

У репортажі про цю зустріч редактор новоград-волинської газети "Лесин край" Олена ЧЕХ написала: "Ініціативна група напередодні провела огляд території берегів річки Хомора. Відеоролики, які демонстрували автори ідеї, просто жахають. Та, як зазначив Анатолій Душко, стан річки жахливий не лише після стоків з Понінки, а й вище за течією. Керівник фабрики Сергій КОРЕНЄВ зауважив, що всі необхідні документи для проведення діяльності у нього є. А півроку тому, на вимогу голови Полонської РДА, на фабриці проводили перевірку екологи, і рішення про закриття підприємства вони не ухвалили".

 

А ось цитата з повідомлення прес-служби Житомирської ОДА: "Однією з імовірних причин проблеми може бути порушення нормативів граничного допустимого скидання забруднюючих речовин у р. Хомору. А саме -- скидання неочищених стічних вод одним із підприємств Хмельниччини. Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА 13 квітня спрямувало підприємству лист з вимогою негайно припинити скидання неочищених стічних вод та суворо дотримуватись умов, визначених дозволом на спеціальне водокористування". Є й інша версія: "За словами заступника начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Сергія ЗИБАЛОВА, також причиною масовою загибелі риби та тварин може бути гниття речовин у річках, про що свідчить низький вміст кисню у воді".

 

Оксана ЛУК'ЯНЕНКО.

 

Житомирська область.

 

Голос України