Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 26-й тур.

14 травня. «Говерла» — «Волинь». 1:4. Ужгород. «Авангард». 700 глядачів. Рефері — Олександр Іванов (Макіївка). Голи: Кузик, 48 — Жунич, 17, 35, Діденко, 22, 24.

«Сталь» — «Чорноморець». 0:1. Дніпропетровськ. «Метеор». 700 глядачів. Рефері — Олександр Головков (Сєверодонецьк). Гол: Холбенко, 90+4.

«Металіст» — «Динамо». 1:4. Харків. ОСК «Металіст». 8 814 глядачів. Рефері — Анатолій Жабченко (Хмельницький). Голи: Наполов, 90+3 — Теодорчик, 7, 8, 67, Гусєв, 90+4.

15 травня. «Шахтар» — «Зоря». 2:3. Запоріжжя. «Славутич Арена». 6 751 глядач. Рефері — Катерина Монзуль (Харків). Голи: Феррейра, 32, Гладкий, 74 — Тотовицький, 56, 61, 82.

«Дніпро» — «Олімпік». 1:1. Дніпропетровськ. «Дніпро-Арена». 8 873 глядачі. Рефері — Ярослав Козик (Мукачеве). Голи: Шахов, 18 — Лисенко, 72.

«Ворскла» — «Олександрія». 0:1. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 5 000 глядачів. Рефері — Дмитро Кутаков (Бровари). Гол: Дедечко, 40.

«Металург» — «Карпати». -:+.

***

Матч у Харкові було зупинено на 48-й хвилині. Анатолій Жабченко,  його асистенти та гравці обох команд ледве не вчаділи від їдкого диму, котрий щільною завісою накрив поле. Тому рефері змушений був вивести всіх під трибунні приміщення.

Це неподобство стало наслідком ганебної поведінки місцевих уболівальників, котрі запалили фаєри. Пересидівши лихий час у «бункері», команди повернулися на поле лише через через 15 хвилин і продовжили матч.

***

У цій зустрічі Сергій Ребров дав шанс показати себе виконавцям, котрі з різних причин не завжди потрапляли до стартового складу. І ті показали клас, як то кажуть, у повній красі. Вже протягом перших восьми хвилин питання про переможця фактично було знято. А завершив дві результативні атаки протягом якоїсь хвилини Лукаш Теодорчик, котрий діяв у цьому матчі з особливим натхненням.

Щоправда, слід сказати, що обидві комбінації завершувалися успішно завдяки швидкісним ривкам Олександра Яковенка. Він приборкував м’ячі, коли, здавалося, наздогнати їх неможливо. І робив найточніші навісні передачі.

У другому таймі польський нападник киян забив і третій м’яч. Одне слово, кияни підтвердили і чемпіонський клас, і те, що у них довга лава запасних. Можливо, цей склад зіграв би успішніше й у Львові в зустрічі з головним конкурентом...

***

«Шахтар» зазнав третьої поразки в чемпіонаті. Його головним кривдником став Андрій Тотовицький, котрий вийшов на заміну одразу після перерви. І йому вистачило часу, щоб забити три м’ячі срібному призеру чемпіонату.

***

А тим часом Євген Селезньов — 31-річний тепер уже екс-нападник «Кубані» (зіграв десять матчів і забив три м’ячі) — знову став гравцем «Шахтаря». Уродженець Макіївки підписав із донеччанами контракт на два роки.

Євген уже втретє виступатиме за цей колектив. Раніше форвард грав за «гірників» у сезонах 2008/2009 і 2011/2012.

***

Отже, чемпіонат завершився. Але без відповіді залишилася купа запитань. Хто, окрім запоріжців, залишить вищий клас, скільки ще команд з Першої ліги (окрім «Зірки») поповнять УПЛ тощо?

Але сезон ще триває. Попереду фінальний матч Кубка країни «Шахтар» — «Зоря» у Львові (21 травня, 17:00). І тут не все ще очевидно. Скажімо, чи дадуть «гірники» змогу своїм футболістам, котрих віддали в оренду луганчанам, зіграти на «Арені Львів»?..

***

Перша ліга. 27-й тур. «Зірка» (Кіровоград) — «Нива» (Тернопіль). +:-. «Іллічівець» (Маріуполь) — «Геліос» (Харків). 3:1. «Гірник» (Кривий Ріг) — «Полтава». 0:0. «Оболонь-Бровар» (Київ) — «Динамо-2» (Київ). 2:0. «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) — «Нафтовик» (Охтирка). 2:0. «Черкаський Дніпро» — «Миколаїв». 0:2. «Суми» — «Десна» (Чернігів). 0:4. «Тернопіль» — «Авангард» (Краматорськ). 1:1.

«Зірка» — 59 очок, «Оболонь-Бровар» — 48, «Гірник», «Черкаський Дніпро» — по 46, «Іллічівець» — 44, «Геліос» — 42, «Нафтовик» — 37, «Десна» — 36, «Миколаїв», «Полтава» — по 35, «Гірник-Спорт», «Авангард», «Динамо-2» — по 32, «Суми» — 27, «Тернопіль» — 21, «Нива» — 7.