Хоча закон гарантує демобілізованим учасникам АТО збереження роботи й зарплати, після повернення додому дехто з херсонців змушені просити про допомогу з безробіття. Адже за час їхньої відсутності чимало підприємств зупинилися чи збанкрутували. Однак сидіти склавши руки справжні чоловіки не звикли. Тож 83 колишні військові в області цьогоріч уже вибрали річну допомогу від держави для створення власних підприємств. Це і майстерні з авторемонту чи виготовлення металопластикових дверей та вікон, і магазини, і агрофірми.

 

На базі Херсонського центру зайнятості для бізнесменів-початківців навіть створили консультаційний пункт. Тут можна безплатно отримати пораду з особливостей оподаткування і трудового законодавства від фахівців Пенсійного фонду, ДФС тощо.

 

-- Моніторинг показує, що дві третини підприємств малого бізнесу, організованих колишніми безробітними, є успішними. Вигода від них подвійна: адже їхні фірми розвиваються, і господарі рано чи пізно відкривають нові вакансії, знову звертаючись до служби працевлаштування у пошуках працівників, -- зазначила перший заступник директора обласного центру зайнятості Людмила БАРАБАШ.

 

Участь демобілізованих військовослужбовців у відновленні регіональної економіки лише підкріплює тенденцію до розвитку малого бізнесу, визнають експерти. За даними прес-служби Головного управління ДФС Херсонщини, з початку нинішнього року свою справу в краї вже відкрили півтори тисячі фізичних осіб-підприємців. Загалом їхня кількість в області вже сягнула 51,7 тисячі осіб. Тобто підприємцем став кожен двадцятий мешканець Таврії.

 

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

 

Херсонська область.

 

Голос України