З початком спеки дедалі більше відпочивальників прагнуть до води. Утім, із стартом купального сезону почастішали й повідомлення про нещасні випадки. Протягом червня, за даними сумної статистики, в Україні на водоймах загинуло майже двісті осіб, у тому числі — 23 дитини. Серед основних причин рятувальники називають купання дітей без дорослих і наголошують, що останні повинні бути присутні у воді з малечею, а не спостерігати за своїм чадом із берега. Ну а найпоширеніша причина загибелі на воді дорослих — оковита. Люди у стані алкогольного сп’яніння забувають про безпеку, зазначають рятувальники.

 

У Кирилівці, що на Запоріжжі, потонув 60-річний відпочивальник. «Швидка» лише зафіксувала смерть. Тим часом у Бердянську рятувальникам вдалося кілька разів запобігти біді. 45-річного чоловіка на надувному матраці почало відносити у відкрите море, і на відстані вже 700 метрів від берега його наздогнав рятувальний катер. Буквально поряд вже дев’ятирічну дівчинку віднесло на такому ж «плавзасобі» на 400 метрів від берега. Щодо двох хлопчиків 12-13 років, то їх взяли на буксир у відкритому морі на гумовому човні. Чому вони так далеко запливли, де дорослі, які мали б контролювати своїх дітей, з’ясувати так і не вдалося. А на одному із стихійних пляжів того ж Бердянська мама тільки помітила, що її п’ятирічний син зник під водою. На щастя, поряд відпочивав небайдужий незнайомець, який пірнув, дістав дитину з води і разом із матір’ю привів хлопчика, що вже добряче наковтався води, до тями. Як з’ясувалося пізніше, у цьому місці не лише рятувального поста немає, а й зв’язок діє з перебоями, тому коли б не згаданий чоловік, біди б не уникнути. До речі, останній так і залишився невідомим — тепер чоловіка розшукують, збираючись висунути його кандидатуру на Всеукраїнський конкурс «Герой-рятувальник року», а також для оголошення подяки від служби порятунку, інформує наш запорізький кореспондент Леонід СОСНИЦЬКИЙ.


У Херсоні дівчина вирішила всупереч забороні стрибнути у річку з пішохідного моста, ще й сестру, яка зовсім не вміла плавати, за собою потягнула. Та «за компанію» злетіла у воду і одразу ж почала тонути. В останню хвилину її підняли на борт гумового човна співробітники Аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС. Переплисти Дніпро задля чогось вирішила і мати шестирічної дівчинки. Вона ще й прихопила доньку із собою в «подорож», вдягнувши їй лише надувні нарукавники. Довелося також втручатись рятувальникам. Тільки протягом червня в області вже потонуло дев’ятеро дітей і дорослих, серед яких були й відпочивальники з різних регіонів України. Це вдвічі більше, ніж за цей само період торік, розповідає наш кореспондент Сергій ЯНОВСЬКИЙ.


На Кіровоградщині ситуація хоч і не така сумна, однак і тут протягом червня потонуло семеро осіб. Усі дорослі. Для того щоб мінімізувати людські втрати, кіровоградські рятувальники з початком купального сезону посилили роз’яснювальну роботу серед населення, особливо — серед дітей та молоді.
Працівники пожежно-рятувальної служби проводять рейди у місцях масового відпочинку біля річок, озер, ставків у населених пунктах області, під час яких навчають людей правил безпеки та розповсюджують листівки-застереження.


На дитячу аудиторію розраховані акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» та «Безпечні канікули», конкурси та вікторини на тему безпеки життєдіяльності. У дитячих садочках проводяться ігри-змагання на відповідну тематику, інформує наш власкор Петро МЕЛЬНИК.

Тож рятувальники просять бути обачними і дотримуватися правил поводження на воді.

Зокрема:


 Не купайтеся в незнайомих та необладнаних для цього місцях.
 Не влаштовуйте небезпечні ігри на воді.
 Не переоцінюйте свої сили, не запливайте далеко від берега.
 Не стрибайте у воду з високих місць.
 Не варто купатися у безлюдних місцях.
 Слід також пам’ятати, що тривале купання спричиняє переохолодження організму і судоми.
 Не заходьте у воду одразу після сонячних ванн або розігрітими після рухливих ігор: від різкої зміни температури можна втратити свідомість.
 І як уже зазначалося — не купайтеся в нетверезому стані.
 Якщо ж людина потрапила в сильну течію, випливати слід під кутом до її напрямку.
 І, звісно ж, не можна залишати дітей без нагляду.

 

Роз’яснювальну роботу серед відпочивальників на Блакитному озері у Світловодську веде фахівець міськрайвідділу управління ДСНС у Кіровоградській області Володимир Григор’єв.

Фото надане прес-службою ДСНС у Кіровоградській області.