Лідер Радикальної партії Олег Ляшко долучився до проекту «Збережемо школу — допоможемо переселенцям». Завдяки цьому вже вдалося вберегти від закриття школу в Сосницькому районі на Чернігівщині.


Як відомо, на 1 вересня 2016 року законодавчо визначено, що мінімальна кількість учнів для загальноосвітніх шкіл — 25. За відсутності встановленого мінімуму бюджетна субвенція державою не передбачається, а весь фінансовий тягар з утримання навчального закладу має взяти на себе сільська рада. На жаль, жодна з них не в змозі профінансувати витрати для повноцінного функціонування навчальних закладів, а отже, школи, які налічують менше 25 учнів, мали б зачинити свої двері з 1 вересня. На Чернігівщині таких — понад 60.


Саме тому рішенням бюро Сосницької місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка затверджено проект «Збережемо школу — допоможемо переселенцям», що передбачає збереження загальноосвітніх шкіл, насамперед малокомплектних, за рахунок збільшення контингенту учнів із числа переселенців із багатодітними сім’ями зі східних областей України.


До проекту активно долучився Олег Ляшко, який нещодавно на своїй сторінці у Facebook звернувся до переселенців з Донбасу, які втратили через війну із російськими найманцями і сепаратистами свої домівки, роботу, бізнес, та закликав їх їхати на Чернігівщину. «Результат виявився несподіваним. Після заклику Олега Ляшка нам почали телефонувати сотні людей, — розповідає Василь Волошко, голова Сосницької місцевої організації Радикальної партії Ляшка. — Організувати переїзд багатодітних сімей із різних куточків України — це дуже непроста і кропітка робота, яка потребує злагоджених дій з боку сільських голів, депутатів рад, директорів шкіл. Необхідно забезпечити їх житлом і продуктами хоча б на перший період облаштування, надати присадибну ділянку, допомогти її обробити. Та й моральна підтримка має велике значення». Але ці труднощі поступово вирішуються. Головне — справа зрушила з мертвої точки. Багато переселенців виявилися багатодітними, а отже, проблема наповнюваності шкіл почала вирішуватися на очах.


Так, у Змітнівській школі, яка була претендентом на закриття, на 1 вересня вже буде не 21 учень, а понад 40. І переселенці продовжують з’їжджатися, а це значить, що навчальний заклад матиме перспективу. А отже — діти Чернігівщини не змушені будуть з 1 вересня шукати нову школу за кілька кілометрів від дому.


Приємно чути позитивні відгуки переселенців, зокрема батька семи дітей Олександра Ващенкова з Авдіївки Донецької області: «Я таких доброзичливих і гарних людей, як у Змітневі, у своєму житті не зустрічав».


Нагадаємо, що минулого року на сесію Сосницької районної ради виносилося питання про припинення роботи, а фактично — закриття, трьох малокомплектних шкіл: Змітнівської, Киріївської і Лавської. Але зважаючи на протест, сільських громад і педколективів, Сосницький осередок Радикальної партії Олега Ляшка організував акцію на їх підтримку, і спільними зусиллями вдалося заблокувати це питання. Рішення про закриття шкіл не прийнято. Яка була мотивація закриття? Відсутність коштів у бюджеті і мала кількість учнів. І все ж гроші знайшлися, а школи рік працювали. Слова вдячності за підтримку, пов’язану з переїздом сімей, на адресу Ляшка не перестають надходити. А він у відповідь лише усміхається. «Коли діти і їхні батьки щасливі — і я щасливий», — каже політик.

 

Багатодітні родини переселенців з Донбасу обживаються на Чернігівщині.

 

Фото надано прес-службою Радикальної партії.