Відпочинок під носом у окупантів не тільки приємний, а й патріотичний — нехай заздрять вороги! Всього за сім кілометрів від лінії розмежування на курорті Арабатська стрілка такий відпочинок для українців організувала родина киян Оксани та Олега Чорнобривцевих.
Оксана за фахом має цілком «міську» професію маркетолога, її Олег і поготів радіофізик. Та коли в сім’ї знайшлося двійко дітей, подружжя вирішило покинути мегаполіс і ростити їх у екологічно чистій місцевості. Село Стрілкове на Арабатці підійшло якнайкраще. Кияни придбали тут звичайну хату, яку за СРСР будували для переселенців за типовими проектами, розбили свій город на виноградник на 26 сотках землі.
А згодом перетворили її на садибу сільського зеленого туризму. Торік у ній безплатно прийняли на відпочинок 44 воїни АТО з родинами, цього ж сезону проект призупинили через необхідність заробити грошей на розширення бізнесу. Адже бажаючих відпочити на узбережжі Азовського моря стало набагато більше.
— Чи не кожен, хто хоче приїхати, запитує по телефону: чи не докучають окупанти, чи є небезпека? Відповідаю: небезпеки жодної! Тож нинішнього літа приймали гостей з Київщини, Дніпра, Львова — до сімдесяти чоловік. Декому через нестачу місць і відмовляти довелося, — розповідає господиня «прикордонної» садиби зеленого туризму Оксана Чорнобривцева. — Перспективи гарні, тож садибу розширюємо: було чотири кімнати, а прибудували ще п’ять. Гостей цікавить не тільки море — малеча роздивляється, що за смакота на городі росте, як знайти яєчко з-під курочки. У наших планах — міні-ферма, майстер-класи з народних ремесел та багато чого іншого.
Садиба зеленого туризму в Стрілковому має свою перевагу. Адже в сезон холодів курортне життя на Арабатці майже завмирає: пансіонати й приватні готелі закриваються, бо власники вважають, що опалювати їх надто дорого. А люди ж однаково їдуть з усіх усюд — кому треба приймати ванни у тутешньому гарячому джерелі, кому на риболовлю чи полювання у Присивашші, а хтось везе дітлахів до сафарі-парку. Тому гості до садиби приїжджають тепер не тільки влітку, а й цілорічно, хіба в меншій кількості. Українці хочуть милуватися природою, пізнавати рідний край та відчувати життя у всій його повноті. І «зелені чоловічки» з автоматами — лише тимчасова перешкода природному плинові життя.
Херсонська область.
187
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 53
-
28 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 52
-
3Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 8 січня 2025 року 46
-
4Верховна Рада у 2024 році прийняла 10 Законів за поданням Комітету з питань правової політики 43
-
5На фронті загинув військовий, музичний редактор компанії Starlight Media Антон Вовк 41