На території історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», що в райцентрі Радомишль на Житомирщині, відбувся перший Всеукраїнський фестиваль етнічного та стилізованого одягу й аксесуарів «Аристократична Україна» (на знімку). Роботи представляли і відомі дизайнери, і народні майстри. Однією з особливостей фестивалю було також те, що одяг демонстрували дружини воїнів АТО, тих хлопців, які поклали голови, захищаючи цілісність нашої Батьківщини, дружини вояків, які, пройшовши горнило війни, нині повертаються до мирного життя, і звичайні українські жінки, які не мають параметрів 90—60—90. Проте вони мають чітке усвідомлення, що вони — українки.

Фото Катерини ТАРАНОВСЬКОЇ.

— Я дуже пишаюся, що наших моделей — жінок і дівчат — ми обирали за анкетуванням в Інтернеті, головною підставою для нас була відповідь на запитання — що ти знаєш про історію свого роду і що зробив твій рід для України, — зазначила під час відкриття фестивалю його організатор і фундатор, народний депутат України Ольга Богомолець.

Вона також наголосила, що такий захід сприятиме не лише популяризації спадщини різних регіонів нашої країни, а й підвищенню самооцінки звичайних жінок, які вийшли цього дня на подіум замість професійних моделей. До речі, те, що це були звичайні жінки і дівчата, лише додало колориту святу. Самі ж роботи вражали своєю самобутністю та неабияким талантом майстрів. І якщо роботи сестер львів’янок Милослави та Орисі Зубачик були очікувані, то певним відкриттям стали колекції народних майстринь із нині буремного сходу Лариси Ізімової зі Слов’янська та творчого об’єднання «Оберіг» із Бахмута. Вразили також роботи із серпанку — найтоншого полотна з льону, який виготовляють нині лише на Волині. А все це супроводжувалося автентичною українською музикою гурту «Божичі».

На фестивалі була представлена й громадська платформа «Люди допомагають людям» — сайт прямої адресної допомоги родинам загиблих героїв. 

До речі, як зазначила «Голосу України» Ольга Богомолець, благодійність є головною метою багатьох культурних проектів, які відбуваються в замку та поза його межами.

Цікавинкою фестивалю став також вихід моделей, які у національному вбранні народів світу виплили до глядачів на човні. Зокрема, свої строї учасникам фестивалю надали посольства Малайзії, Південної Кореї, Польщі, тим самим анонсувавши проведення в замку «Радомисль» восени цього року фестивалю національних костюмів багатьох країн світу під назвою «Королівський шлях — Віа Регія». До речі, свою назву він отримав не випадково — саме повз замок «Радомисль» і пролягав цей знаменитий шлях зі сходу на захід.

Фото автора.