Тернопільська обласна рада ухвалила звернення до обласних рад, обласних державних адміністрацій Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей щодо тимчасової заборони промислового вилову риби на річці Дністер на 2016--2018 роки.
Басейн ріки Дністер охоплює західну частину України і більшу частину території Молдови. Загальна довжина річки становить 1362 км, з них у межах України -- 925 км, або 68 відсотків.
Дністер -- справді унікальна екосистема. Тут мешкають десятки видів риб, які внесені до Європейського червоного списку і перебувають під охороною Бернської конвенції. Зокрема -- вирезуб причорноморський, марена звичайна, йорж смугастий, стерлядь прісноводна, чоп великий.
Вітчизняні науковці й екологи зазначають, що впродовж останніх 20 років кількість рибних запасів на Дністрі зменшилася в десятки разів. Побутове браконьєрство, ненормовані скиди води гідроелектростанціями, промислове забруднення, заморні явища, потрапляння агрохімікатів у водні об'єкти, відсутність системного зариблення -- ось далеко не повний список причин зменшення рибних запасів.
Унаслідок цих негативних впливів останніми роками спостерігають різке зменшення кількості основних видів риб -- судака, коропа, сома, ляща. Понад 80 відсотків видового складу риб перебувають під охороною відповідно до різних нормативних актів, також і міжнародних, а 16 видів занесені до Червоної книги України.
З року в рік на Дністрі здійснюють незаконний і неконтрольований промисловий вилов риби, чим завдають збитків екосистемі цієї річки. І рибні ресурси винищують не лише стихійні браконьєри.
Галина МИКОЛИН.
Тернопільська область.