Американський плавець Майкл Фелпс (на знімку), який здобув перемогу у фіналі на дистанції 200 м комплексним плаванням на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро, побив рекорд давньогрецького атлета Леоніда Родоського.

Рекорд елліна встановлений понад 2 тисячі років тому, коли атлет, який спеціалізувався з бігу, виграв 12 разів на чотирьох Іграх. Леонід брав участь в олімпійських змаганнях з 164-го по 152 рік до нашої ери. Античний спортсмен вважався найтитулованішим олімпійцем в історії.

Фелпс здобув 13-ту перемогу в індивідуальних змаганнях на Олімпійських іграх і перевершив рекорд Родоського.

Майкл Фелпс — єдиний атлет в історії, який вигравав золоті олімпійські медалі 22 рази! Дев’ять найвищих нагород він завоював в естафетах. Усього на рахунку 31-річного генія плавання 26 олімпійських відзнак.