У Дніпрі екоактивісти, заручившись підтримкою депутатів міськради, розповідатимуть, чому не варто спалювати опале листя.
Щороку із настанням осені в обласному центрі спостерігається знайома картина -- марево від спалювання листя. Як каже координатор Екопатруля Тетяна Лампіка, такий дим дуже шкідливий, особливо для тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання, бронхіт або алергію, а також для маленьких діточок. Тож такі осінні "прибирання" завдають чимало неприємностей.
"Бабусі кажуть -- та ми ж спалювали усе життя. Але ж тоді у місті було із десяток авто, а нині їх -- величезна кількість", -- зазначає Тетяна Лампіка. Координатор Екопатруля каже, що тих же стареньких штрафувати шкода, тож ставку робитимуть на роз'яснювальну роботу, і проситимуть обранців народу взяти у ній участь на своїх округах.
За словами депутата міськради, представника однієї із фракцій Олександра Лигіна, у першу чергу дійсно йтимуть просвітницьким шляхом. У планах, зокрема, проведення 10--15 інформаційних хвилин для вчителів та школярів. Також ініціюватимуть зустрічі із активними мешканцями приватного сектору, головами квартальних комітетів, представниками райрад. "Ми хочемо, аби до роботи приєднались інші депутати та громадські діячі", -- зазначив Олександр Лигін.
Нагадають містянам і про дідівські методи, а саме про компост і те, як його робити. А також роздаватимуть мішки, куди можна буде збирати листя. Також є попередня домовленість із "Дніпрокомунтрансом" (перевізник ТПВ. -- Авт.) -- там обіцяли іти назустріч у питаннях його вивезення.
До тих же, хто вперто розводить осінні багаття, радять викликати поліцію. Дзвінок навіть може бути анонімним -- правоохоронці повинні відреагувати. За словами Тетяни Лампіки, якщо людина попалася перший раз, адміністративний штраф становитиме 350 грн., при повторному порушенні він зросте до 1900 грн.
Галина НЕРЕТІНА.
Дніпропетровська область.