Львівське видавництво «Тиса» щойно видало книжку «Рахівщини славні імена» (на фоторепродукції) про видатних уродженців району. Це вже друге подібне видання, на яке спромігся цей на дивовижу багатий талантами гірський закуток Закарпаття. Першим був чудовий альбом «Художники закарпатської Гуцульщини», а третя книга буде присвячена тим видатним постатям, які приїхали з інших регіонів і прославили Рахівщину своїми добрими справами.


У новій книзі вміщено цікаві розповіді про відомих людей, котрі жили, працювали в минулому й творять у нинішньому століттях. Серед них: президент Гуцульської Республіки Степан Клочурак і районний командант Карпатської Січі Павло Волощук, перший міністр транспорту незалежної України Орест Климпуш і міністр оборони, маршал Китаю Іриней Фендь — родом з Великого Бичкова, український письменник-сатирик Іван Рознійчук (Марко Бараболя) і видатний закарпатський учений Микола Грицак, генерал-полковник Іван Руснак і підпільник ОУН Іван Мирон, композитор Микола Попенко й видатний живописець Йосип Бокшай, Герой України Петро Гаджа і Герой Радянського Союзу Олекса Борканюк, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор і еколог, член Угорської та Австрійської академій наук Янош Балог, священномученик єпископ Теодор Ромжа й православний святий Алексій Карпаторуський (Олександр Кабалюк), перший побратим Олекси Довбуша Іван Рахівський і діяч Гуцульської республіки та посол Сойму Карпатської України Дмитро Німчук, єпископ греко-католицької митрополії в американському Піттсбурзі Данило Іванчо й учений-просвітянин та культурний діяч Іван Жеґуц з Мюнхена, заслужений учитель України Ганна Антосяк і відомий краєзнавець та педагог Микола Ткач, заслужений художник України Микола Ворохта і заслужений журналіст України Олександр Масляник, поет Василь Кухта і скульптор Юрій Гав’юк, футболіст, майстер спорту міжнародного класу Іван Яремчук і заслужена артистка України Галина Грегірчак, учений-талмудист Девід Вайс Галівні та інші видатні земляки.


Усі вони багаторічною працею прославляли рідні села, районний центр Рахів, який іще величають «гуцульським Парижем». Живучи й творячи по світах далеких і близьких, вони ніколи не забували про вітцівщину — ту смерекову батьківську хату, де зростали. Як розповідає один з авторів книжки, кандидат історичних наук, краєзнавець Микола Волощук, важко було з достойних (а їх тисячі!) вибрати найкращих. У передмові автори звернулися до краян із закликом продовжити пошук славних імен і подавати до нової доповненої збірки матеріали про знаних і призабутих видатних уродженців Рахівщини. Адже такі люди — слава і велич не лише району і Закарпаття, а й усієї України!