Україна і Швейцарія мають великий невикористаний потенціал для співпраці. Про це заявили на спільному брифінгу для журналістів Голова Верховної Ради України Андрій Парубій і Президент Національної Ради Швейцарської Конфедерації пані Кріста Марквальдер (на знімку) по завершенню їхньої зустрічі.

 


За словами А. Парубія, зустріч була ініційована Верховною Радою України. Він повідомив, що під час зустрічі «обговорювалася співпраця України і Швейцарії, питання проведення реформ в Україні і, звичайно, безпекові питання».


Голова Верховної Ради Андрій ПАРУБІЙ:


«Україні вкрай важливо, аби Швейцарія, незважаючи на нейтральний статус, і надалі займала таку ж жорстку і принципову позицію щодо дотримання територіальної цілісності України, несприйняття позиції Росії до окупації Криму».


Він подякував за принципову позицію Швейцарії, за її допомогу «у найтяжчі часи у новітній історії України». К. Марквальдер висловила вдячність за нагоду зустрітися з Головою Верховної Ради України А. Парубієм. Вона повідомила, що під час зустрічі обговорювалися сучасні виклики, які є для України — окупація Криму та східних територій України. Пані К. Марквальдер запевнила, що «Швейцарський парламент не може бути толерантним до порушення міжнародного права і територіальної цілісності». Вона зазначила, що «хоча формально Швейцарія не приєдналася до санкцій Європейського Союзу щодо Росії, але вжила заходів, щоб її територія не була використана для обходу цих санкцій». «Де-факто, Швейцарія є частиною цієї санкційної ланки, торгівля з Росією суттєво зменшилася за останні роки. Свідченням відданості Швейцарського парламенту до співпраці з Україною є збільшення вдвічі суми, яка була виділена для розвитку співпраці з Україною», — сказала вона. До того ж вона підкреслила, що «одним з напрямків, яким ми приділяємо особливу увагу, є гуманітарна допомога».


Під час зустрічі також обговорювалися економічні питання, зокрема, питання інвестицій. К. Марквальдер зазначила, що «Швейцарія є одним з найбільших інвесторів в економіку України». «При цьому — є великий невикористаний потенціал, — підкреслила пані К. Марквальдер і висловила сподівання, що він буде розкритий. «Вже зараз швейцарські компанії створюють підприємства, пропонують робочі місця, розвивають українську економіку», — сказала вона.


А. Парубій висловив переконання, що нинішній візит Президента Національної Ради Швейцарської Конфедерації в Україну «сприятиме новому етапу співпраці з нашою державою, а Швейцарія і надалі залишатиметься стратегічним партнером України».


А напередодні із головою Національної Ради Швейцарії Крістою Марквальдер зустрівся Президент України Петро Порошенко.


Глава держави відзначив, що це перший візит глави нижньої палати швейцарського парламенту до України.


Президент подякував швейцарській стороні за принципову позицію щодо невизнання окупації Криму Російською Федерацією та вжиті кроки щодо недопущення використання території Швейцарії для обходу Росією санкцій, запроваджених з боку ЄС.


Голова Національної Ради наголосила на виключній важливості поваги до принципів територіальної цілісності, суверенітету і непорушності кордонів та підтримала рішучу позицію України з відновлення контролю над україно-російським державним кордоном.


Петро Порошенко звернув увагу, що Україна чітко дотримується курсу на реалізацію Мінських домовленостей. Необхідною передумовою прогресу з урегулювання ситуації на Донбасі, за його словами, є початок виконання Росією та підтримуваними нею бойовиками своїх зобов’язань у безпековій сфері.


Глава держави із задоволенням відзначив зростання обсягу швейцарських інвестицій в Україну на 8,3% в першому півріччі 2016 року. Він висловив сподівання, що проведення наприкінці вересня в Києві чергового засідання україно-швейцарського комітету з торговельно-економічного співробітництва сприятиме подальшому нарощуванню темпів торгівлі та інвестицій між двома країнами, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.


Прес-служба апарату Верховної Ради України.


Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.