Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Марі Йованович. Глава українського парламенту, вітаючи пані Посла із призначенням на посаду, висловив сподівання, що її перебування в Україні «стане вагомим підгрунтям для швидкого і ефективного продовження співпраці».


А. Парубій наголосив, що Сполучені Штати Америки залишаються «надзвичайно важливим стратегічним партнером України і подякував за всю ту допомогу, яку отримує Україна в один із найкритичніших періодів історії нашої держави». «У час, коли, виборюючи незалежну державу, захищаємо наші кордони від однієї з наймілітарнішої армії у світі, вкрай важливо відчувати плече союзників», — підкреслив він і додав, що «наші хлопці на передовій захищають не тільки свою державу, а й весь вільний світ; загроза Путіна є загрозою не лише Україні, а усьому вільному світу, тому ми повинні спільно дати відповідь».


Голова Верховної Ради висловив сподівання на «плідну співпрацю -таку саму, як з попереднім Послом США Дж. Пайєттом під час гарячих подій на Майдані». «Дуже розраховую на таку ж співпрацю», — наголосив він.
Новопризначена пані Посол США, своєю чергою, підкреслюючи важливість стратегічного партнерства України з Америкою, зазначила, що «співпраця продовжуватиметься і зміцнюватиметься під час її перебування в Україні»: «Сполучені Штати Америки допомагатимуть захищати територіальну цілісність і суверенітет України».


Голова українського парламенту зазначив, що попри всі труднощі та війну, українці «здійснили фундаментальні зміни у багатьох сферах суспільного життя — фундаментальні й незворотні». «Ми фактично заново створили українську армію, загартовану у боях, повністю переформатували поліцію, ухвалили одне з найбільш прогресивних антикорупційних законодавств у Європі. Таке можна говорити майже про кожну сферу», — сказав він і висловив жаль, що міжнародне співтовариство недостатньо поінформоване про реформи в Україні. На його думку, інформування про реформи є одним із пріоритетних напрямків держави і має здійснюватись різними шляхами: і через парламентаріїв, і через експертні чи аналітичні центри, і через посольства.


А. Парубій підкреслив, що Україна «йде у правильному напрямку -напрямку реформ, напрямку побудови цивілізованої країни — не так швидко, як би хотілося, але йде у напрямку реформ». «Вважаю, що найбільш критичний період залишився позаду. Вважаю, що зараз ми можемо закладати передумови для того, щоб і у плані економіки, і у плані суспільного життя ми побудували новий етап, водночас розуміючи, що агресія Путіна може активізуватися будь-якого дня. Тому пріоритетом, звичайно, залишиться зміцнення української армії, приведення її до стандартів НАТО до 2020 року», — сказав він.


У цьому контексті Голова парламенту зазначив, що як і минулого року, планується збільшити обсяги фінансування для підвищення обороноздатності країни. На його думку, це буде складно зробити через низький соціальний рівень людей, «водночас, парламент у цій позиції буде єдиний».


А. Парубій наголосив, що реформи будуть продовжені, і головним у цьому контексті є виконання контрольної функції парламенту: «Мало прийняти закони, потрібно ще, аби вони почали працювати». «Ми дуже горді з того, що законодавчі ініціативи почали діяти. Це діяльність нової прокуратури, НАБУ, відкриті реєстри всіх державних закупівель, електронне декларування, яке вступає в дію. Ми впевнені, що ці реформи витіснять корупцію з усіх сфер суспільного життя», — сказав він і додав, що потребують реформування: сфера охорони здоров’я, дерегуляції, ринку електроенергії, енергетики, судової системи. Запорукою успіху реформ Голова парламенту назвав гарну співпрацю з урядом і запевнив, що «зможемо вийти на узгоджений проект бюджету на наступний рік».


Стосовно співпраці у військовій сфері, пані Посол зазначила, що Україна поставила «достатньо амбітні цілі щодо реформування Збройних Сил до 2020 року», водночас зауважила, що у цьому напрямку є важлива складова — це «встановлення громадського контролю над військовими, що, на її переконання, важливіше за військову форму». «Парламент у цьому питанні має відігравати важливу роль, особливо у контексті бюджету», — сказала вона і запросила українських парламентаріїв взяти участь у конференції на цю тему, що відбудеться у листопаді цього року.


Марі Йованович наприкінці зустрічі зазначила: «Реформи допоможуть Україні стати сильнішою. З нетерпінням чекаємо на співпрацю з вами».


Прес-служба апарату Верховної Ради України.