Минулої неділі у Полтаві відзначили День танкіста. З цієї нагоди біля встановленого на постаменті танка Т-34 зразка Другої світової війни працівники творчого центру «Арсенал» і обласної філармонії влаштували мітинг-концерт.

 

Прикро, та ніхто з тих, хто воював на таких уславлених у боях із фашистами машинах, сюди прийти вже не міг... Але прийшли спадкоємці їхньої слави, в тому числі й танкісти, котрим довелося захищати Україну від терористів і загарбників на Донбасі. Останнім, а також їхнім попередникам, які служили у танкових військах раніше, вручили відзнаки міської ради та військкоматів області. При цьому згадували про те, що навіть після демобілізації справжні танкісти залишаються «на передовій»...


А тим часом у тому ж обласному центрі політичні вандали за одну ніч розбили відразу п’ять (!) меморіальних дощок полеглим землякам-учасникам АТО, розміщених на будівлях навчальних закладів — шкіл, ліцею та вишу. Правоохоронці вже поінформували про відкриття кримінальних проваджень за статтею «хуліганство» й закликали полтавців сприяти пошуку зловмисників.


Так було й три з половиною місяці тому, коли наприкінці травня за одну ніч недолюдки-українофоби розтрощили три меморіальні дошки захисникам Вітчизни. Дві з них за цей час встигли відновити, та їх знову розбили... В обласній поліції тоді обіцяли неодмінно розшукати вандалів. Але ні їх, ні тих, хто навесні також в обласному центрі намагався підірвати пам’ятник гетьману Івану Мазепі перед його відкриттям, ні «лицарів квача і мазниці», котрі ще неодноразово плюндрували графіті-меморіал захисникам України за допомогою фарби, досі не знайшли. Хоча майже всі згадані знаки пошани і пам’яті нашим звитяжцям (за винятком однієї меморіальної дошки) розташовані в центрі міста, деякі з них — буквально під боком у правоохоронців, за сотню-другу метрів од їхніх офісів.


Зрозуміло, безкарність провокує нові блюзнірські «атаки» кремлівських холуїв, які воліють, аби Полтава назавжди залишалася «городом слави русского оружія». Саме це обурює багатьох мешканців обласного центру найбільше. «Переконана, що йдеться не про звичайне хуліганство, а про вже випробувані нашими ворогами методи гібридної війни, — зазначила в розмові з власкором «Голосу України» мати полеглого на Донбасі героя-добрововольця Валерія Боняківського Марія Карпівна. — Прикро, що цього, мабуть, досі не усвідомили ті, хто повинен захистити від наруги пам’ять про наших синів за службовим обов’язком». Про необхідність виконувати його родичі загиблих та небайдужі полтавці нагадали правоохоронцям під час пікетування Головного управління Нацполіції в області.

 

Полтава.

 

Біля танка Т-34 сьогоднішні й колишні танкісти фотографувалися разом.

 

Фото автора.