Станиця Луганська ще раз продемонструвала своє прагнення до миру, спокою і єдності. На головній площі райцентру відбулося Свято Миру, в якому взяли участь представники всіх районів території області, підконтрольної українській владі, а також гості з інших областей країни.
За понад два роки бойових дій Станично-Луганський район постраждав найбільше, оскільки розташований безпосередньо на лінії розмежування. Та й сьогодні, незважаючи на Мінські домовленості, Станиця постійно під прицілом бойовиків. Не буває такої ночі, щоб ворожі кулі та снаряди не робили свою чорну справу на українській землі, забираючи подекуди й людське життя. І треба віддати належне станичанам, які, попри величезні труднощі прифронтового населеного пункту, подають приклад незламності, мужності й прагнення до миру.
Висловлюють вони це різними способами. Зокрема, другий рік поспіль Станиця проводить Свято Миру. Його програма була дуже насичена. Насамперед відбулося вшанування військових, що охороняють Станицю. Голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз вручив нагороди особовому складу військової частини В0095. А вдячні станичани подарували командирам підрозділів 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади Збройних Сил України оберіги, зроблені власноруч, та ексклюзивні торти, що символізують мирне небо над Луганщиною. У рамках акції керівники територій висадили 31 дерево — за кількістю міст та районів Луганщини та ще одне дерево додатково від імені населеного пункту, який, на жаль, сьогодні перебуває на території окупованої частині області. Тим самим учасники акції продемонстрували неподільність свого району.
Привітавши учасників та гостей свята, Юрій Гарбуз наголосив на необхідності ментального переорієнтування населення Луганщини: «Якщо ми наведемо лад у головах людей, то встановимо й злагоду у нашому регіоні. Кілька днів тому в Мінську було досягнуто згоди щодо двостороннього відведення озброєння. Два дні спокою дали нам надію, що домовленості будуть реалізовані, але сьогодні вночі в Попаснянському районі знову лунали постріли. Проте, я впевнений, що ми повинні рухатися тільки шляхом взаєморозуміння, щоби наші діти ніколи не дивилися один на одного крізь колючий дріт навколо КПВВ».
Приємним показником початку налагодження стосунків Юрій Гарбуз назвав той факт, що в переміщених вищих навчальних закладах Луганщини вже навчаються 200 студентів з не підконтрольної українській владі території. Він наголосив, що ще один виш — Луганський національний аграрний університет — залишається поза межами області, на Харківщині, але він наполягатиме на його поверненні та створить для цього всі необхідні умови. Юрій Гарбуз також подякував матерям-вихователькам будинків сімейного типу Стрижаченків та Федорових за відданість дітям та жертовність заради їхнього майбутнього і пообіцяв сприяння у вирішенні їхніх житлових проблем.
Програма акції була насичена: концерт, конкурси для дітвори, виставка квітів, майстер-класи. Тож свято тривало довго.
Луганська область.
Юрій Гарбуз з юними учасниками акції.
Фото прес-служби Луганської ОДА.