Категорично проти скасування мораторію на експорт з України лісу-кругляка виступає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. І у своїй заяві наводить аргументи, спершу апелюючи до такого факту: «Закарпаття — єдина в Україні область, лісистість якої становить понад половину території. Крім того, наша область єдина, яка не вивозить на експорт деревину — ні паливну, ні ділову, а також не пропускає за кордон ліс з інших регіонів України».


І за це, продовжує керівник області, «маємо купу перевірок, претензій та судових позовів». А щодо вивезення деревини з України, то область «фактично зачинила державний кордон у межах Закарпаття на замок». Далі Г. Москаль наполягає на тому, що мораторій на експорт лісу-кругляка має бути збережений. Оскільки «чомусь країни Євросоюзу не хочуть вирубувати свої ліси: Словаччина та Румунія бережуть Татри й Карпати, Австрія та Італія — Альпи. Вони націлені на український ліс, який скуповують за копійки, виробляють із нього продукцію, а потім продають її (у тому числі нам) втридорога.


По периметру з українським кордоном, в Угорщині, Словаччині та Румунії, є купа деревообробних підприємств, що працюють тільки на українській діловій деревині, яку часто отримують під виглядом дров».


Відтак голова ОДА дає таку пораду іноземним бізнесменам: «Якщо вони хочуть і далі нормально працювати за профілем, хай переносять виробництво в Україну, створюють тут робочі місця, платять податки й вивозять на експорт готову продукцію, а не ліс-кругляк. Якщо Євросоюз ставить надання Україні допомоги в залежність від зняття мораторію на експорт деревини, цим самим він демонструє, що бачить у нашій країні сировинний придаток. Це неприпустимо, заборона на вивезення лісу за кордон має бути збережена!»


На завершення, не відступаючи від своєї позиції, посадовець усе-таки нагадує, що зняття мораторію на експорт лісу-кругляка є однією з головних умов, які Євросоюз ставить для виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 мільйонів євро.


Закарпатська область.