Голова Служби безпеки України Василь Грицак у Краматорську взяв участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (на знімку). Перед початком засідання на базі «Сармат» відбувся спільний молебень за Україну за участю офіцерів об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції.
Глава СБУ подякував учасникам, що 25-те ювілейне засідання вони проводять не в теплих залах, а серед військових, які захищають Україну. «Впевнений, що всі ви повернетеся додому із світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них», — підкреслив Василь Грицак.
На переконання голови спецслужби, сьогодні ворог змістив акцент агресії на внутрішнє життя українців. «Він намагається бити по нашій єдності, патріотизму та толерантності. Тому не лише нашим воїнам, а й усьому суспільству потрібна духовна опіка», — наголосив Василь Грицак. За його словами, церква повинна активно сприяти поверненню в українські суспільні процеси населення окупованих територій.
Голова СБУ наголосив, що саме представники церков можуть стати основними учасниками процесу визволення заручників. «Ми віримо, що навіть люди, в яких не залишилося нічого святого, сприймуть вашу участь у переговорному процесі», — зазначив голова служби. Він висловив особливу подяку духовним отцям за звернення до російських релігійних діячів і Всесвітньої Ради Церков посильно сприяти визволенню заручників. Під час засідання святі отці почули розповідь колишнього заручника терористів про нелюдське ставлення до них та поспілкувалися з родинами захоплених бойовиками українців.
Представники церков та релігійних організацій прийняли спільне звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства. У ньому духовенство, зокрема, закликало до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю із злочинними та загарбницькими намірами.
Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет зазначив: «Наші воїни повинні відчувати, що всі конфесії єдині в їх підтримці і допомагають їм духовно та матеріально». Глава Української греко-католицької церкви Святослав наголосив: «Кожен солдат повинен мати духовну впевненість, що церква з ним, а вдома на нього чекає мирне життя».
Під час засідання учасники обговорили також розвиток інституту військових капеланів та участь церков у волонтерському русі.
Прес-служба УСБУ в Рівненській області.