У Верховній Раді відбулось засідання міжпарламентської групи дружби Україна — Італія за участі новопризначеного Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа. Також у засіданні взяли участь, крім народних депутатів, перший секретар Посольства Італії в Україні Лука Трабальца та адміністративний асистент Посольства Ірина Півненко.
Як відзначив на початку зустрічі співголова групи дружби народний депутат Сергій Алєксєєв (крайній праворуч), це дуже важлива зустріч, оскільки за каденції попереднього Надзвичайного та Повноважного Посла Фабріціо Романо групі дружби вдалось вибудувати конструктивну, а головне — продуктивну роботу. І саме такий формат необхідно продовжувати і надалі.
«Я дуже вдячний за підтримку Посольству Італії в Україні. Окремої уваги заслуговують наші здобутки та співпраця в політичній, економічній та культурній сферах. Це сприяє налагодженню діалогу між нашими країнами», — сказав він.
У свою чергу Давіде Ла Чечіліа наголосив, що Італія підтримує санкції проти порушень Росією міжнародного права і бачить їх як метод тиску на винну країну. «Італія має втрати від санкцій, але ми згодні на ці втрати і на цей крок», — констатував посол. Давіде Ла Чечіліа також відзначив, що посольство Італії в Україні сприятиме розвитку економічних відносин між країнами, а тому запропонував провести спільний бізнес-форум, до участі в якому будуть запрошені представники з Італії та України.
Водночас Сергій Алєксєєв запропонував наступного року запросити до України представників опозиційних політичних сил Італії, щоб мати можливість донести до них українську позицію щодо Криму та подій на сході.
Говорили під час засідання і про взаємодію у медичній галузі. Задля поліпшення роботи в цьому напрямку, за словами співголови групи дружби Оксани Корчинської, необхідно підписати меморандум між міністерствами охорони здоров’я України та Італії, що передбачатиме можливість проводити оплату лікування хворих в Італії за рахунок бюджетних коштів після госпіталізації, а не заздалегідь, як це відбувається нині.
«Бюджет передбачає 17 млн. євро на наступний рік державного фінансування на лікування важкохворих. Однак між міністерствами не вдалося укласти нормативний акт, який би давав можливість спочатку покласти важкохворого на лікування, а потім за це розрахуватись. Тобто клініки Італії вимагають попередню оплату, але, враховуючи важкість хвороб пацієнтів, цю практику треба змінювати», — сказала вона, додавши, що за таким принципом нині готова працювати лише одна клініка у Ватикані.
Оксана Корчинська також наголосила на важливості проведення роз’яснювальної роботи в Італії щодо подій на сході України, бо, за її словами, не всі знають, що там відбувається. «Коли місяць тому я привела представників італійської компанії, що займається лікуванням, до поранених хлопців у госпіталь, вони зізналися, що нічого не знали про війну в Україні. Тому в політичному контексті ми теж маємо співпрацювати», — наголосила вона. У свою чергу Давіде Ла Чечіліа пообіцяв взяти під контроль питання підписання меморандуму між міністерствами охорони здоров’я обох країн.
Повертаючись до питання економічної співпраці, член групи дружби Олег Купрієнко закликав представників італійського бізнесу, що працюють в Україні, у разі корупційного тиску на них повідомляти про це членів групи дружби. Анна Романова розповіла, що на ІІІ Міжнародному туристичному форумі, що відбувався 21—22 жовтня в м. Левіко (регіон Трентіно-Альто-Адідже) завдяки зусиллям Посольства України в Італії було презентовано туристичні можливості України, зокрема, в секторі медичного та оздоровчого туризму.
Активну участь в обговореннях взяли також народні депутати Андрій Шинькович та Віктор Романюк. Загалом у засіданні міжпарламентської групи дружби взяли участь 17 народних депутатів. Вони розглянули звіт роботи групи дружби за 2016-й та план роботи на 2017 рік, домовившись внести правки та пропозиції перед остаточним затвердженням. Окрім того, під час засідання було обрано ще одного секретаря міжпарламентської групи дружби Україна — Італія — ним стала Ганна Степаненко.
Довідково
Протягом лише цього року італійські виробники протезів зробили 11 протезувань за рахунок Державного бюджету для українських громадян, п’ять протезувань були здійснені за кошти благодійників. Окрім того, 24 дітям з України було трансплантовано кістковий мозок, а вартість однієї такої операції становить 120—150 тисяч євро.
Фото надано міжпарламентською групою.