У перші дні XXІ зимових Параолімпійських ігор у Сочі (Росія) українці здобули   7 медалей, дві з яких золоті.

Чемпіонський заспів зробив біатлоніст Віталій Лук’яненко (на знімку), перемігши серед спортсменів з вадами зору на дистанції 7,5 км. Друге «золото» нам принесла Людмила Павленко (на знімку). Вона виграла лижні перегони сидячи на 12 км.

Є дві срібні відзнаки: у біатлоніста Максима Ярового, котрий прийшов другим на фініш у перегонах на 7,5 км сидячи, та в лижниці Юлії Батенкової (дистанція 15 км сидячи). До речі, це друга медаль Юлії. Першу (бронзову) вона виграла на 6-кілометрівці (стоячи).

Треті місця посіли також біатлоністки — Олена Юрковська (лижні перегони, 6 км сидячи) та Оксана Шишкова (6 км, спортсменки з вадами зору).

На середину учорашнього дня таблиця медального заліку мала такий вигляд: 1. Росія — 34 медалі (11 золотих, 14 срібних, 9 бронзових). 2. Німеччина — 4 (4, 0, 0). 3. Україна — 11 (3, 3, 5). 4. Австрія — 4 (2, 2, 0). 5. Японія — 5 (2, 1, 2). 6. Франція — 4 (2, 1, 1). 7. Словаччина — 3 (2, 1, 0). 8. Канада — 7 (1, 2, 4). 9. Велика Британія — 3 (1, 1, 1). 10. Швеція — 2 (1, 0, 1). 11. Іспанія — 1 (1, 0, 0). 12. США — 7 (0, 3, 4). 13-14. Фінляндія, Норвегія — по 1 (0, 1, 0),  15. Білорусь — 3 (0, 0, 3).

Решта команд-учасниць на той момент медалей не здобували.

P. S. У вівторок Людмила Павленко виграла ще одну медаль — «бронзу» в біатлоні на дистанції 10 км. Таку саму відзнаку здобула Оксана Шишкова (10 км, спортсменки з вадами зору). «Срібло» на 10-кілометрівці стоячи виборола Олександра Кононова. А насамкінець друге «золото» виграв Віталій Лук’яненко.