Цукрові буряки в масштабах країни зібрано на 242 тис. га, тобто на 83% площ. Накопано 11,5 млн. т солодких коренів, з яких 8,63 млн. т уже перероблено на цукор.
Як повідомили в Національній асоціації цукровиків "Укрцукор", згідно з планами заводів усі буряки завершать копати та укладуть в кагати до 1 грудня. Житомирська, Київська, Рівненська, Чернігівська області вже майже закінчили це робити. Наразі на полях країни в кагатах зберігається 1,14 млн. т цукрових буряків. Чому їх не вивозять?
"По-перше, деякі заводи переходять на європейську систему кагатування, коли буряки зберігаються на полях і згідно з графіком вивозяться звідти: спочатку сировину транспортують із проблемних ланів, що не мають асфальтного покриття, а по завершенні -- з полів, розташованих біля доріг.
По-друге, система зберігання передбачає укривання кагатів геотекстилем, тому за умови правильного укладання буряків у кагати вони можуть лежати на полях аж до лютого. Мало того, ця технологія досконаліша і допомагає зменшити втрати цукру порівняно з радянською -- коли всі буряки завозились на кагатне поле заводу", -- прокоментував ситуацію Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства "Укрцукру".
За його словами, найкраща температура для зберігання буряків -- від нуля до шести градусів тепла. Тому заводи теж вимушені боротися із морозом та практикувати накриття кагатних полів, щоб зменшити втрати цукру. Проте підприємств, які успішно практикують накриття коренів на своїх кагатних полях, небагато, тоді як на заводах, приміром, північних областей Росії це обов'язкова процедура.
Галина КВІТКА.