Під час інформаційної зустрічі «Енергоефективність — крок до економії» представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли рівнянам про заходи з енерго-збереження в будинку.


Олена Чудінович, активістка ОПОРИ, порадила в багатоповерхівці розпочати такі заходи із встановлення лічильника. Щоб заощадити, можна зменшити споживання тепла за рахунок погодозалежного регулювання та балансування стояків.


«Основні заходи зі збереження енергоресурсів — модернізація або ж заміна елементів освітлення, вікон і дверей у місцях загального користування, утеплення стін, даху і підвалу будинку та модернізація системи опалення (встановлення індивідуального теплопункту)», — сказала вона.


Опорівці акцентували увагу на тому, що термомодернізація будинку не лише дає змогу заощаджувати споживання тепла до 50 відсотків, додає комфорту в помешканнях, а й сприяє збільшенню вартості житла на ринку нерухомості.


Розповіли громадські активісти і про терміни окупності основних заходів з енергозбереження. Так кошти, витрачені на заміну ламп освітлення (на LED-лампи), повертаються приблизно за один рік. Більшість проектів з установлення індивідуального теплопункту окуповується за 4—5 років. Окупність заміни вікон та дверей у місцях загального користування — п`ять років за умови отримання компенсації 40 відсотків та збільшення плати за 1 кв. м на 20—80 копійок. Тобто це 10—40 гривень на місяць для квартири площею 50 кв. м. Термін окупності утеплення будинку — десять років у разі отримання компенсації 40 відсотків та збільшенні плати за 1 кв. м на 5 гривень (250 гривень на місяць для квартири 50 кв. м).


Опорівці коротко розповіли про діючі програми відшкодування кредитів на впровадження заходів з енергозбереження, презентували рівнянам брошури «Економія енергії у вашому будинку — це ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України», підготовлені за підтримки Проекту USAІD «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Рівне.