Вийшли із переддефолтного стану

 

Перший віце-прем'єр -- міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів під час години запитань до уряду у Верховній Раді поінформував про позитивні тенденції, які намітилися в економіці нашої країни. Цього вдалося досягнути, за його словами, завдяки плідній, злагодженій роботі парламенту, уряду та глави держави. "Тільки спільними зусиллями ми зможемо зламати хребет корупції, подолати бідність та побудувати гідне майбутнє". Реформи, які нині втілюються в життя, мають бути системними, зауважив С. Кубів, і не варто чекати миттєвого результату від них. "Нам не потрібен ефект маятника, ми працюємо на постійний і сталий результат", -- підкреслив він.

 

Україна вийшла із переддефолтного стану, наголосив С. Кубів. Про це свідчить підвищення суверенного рейтингу нашої країни в міжнародному рейтингу Fitch. Це означає зниження ризиків та збільшення довіри інвесторів. Наступним потужним кроком на шляху розвитку економіки, повідомив Перший віце-прем'єр-міністр, стане розвиток малого та середнього бізнесу. Нині в нашій країні цей сектор становить 99 відсотків, але обіймає незначну частку економіки -- не більше 15 відсотків ВВП, тоді як у розвинених країнах цей показник сягає 70 відсотків. Представник Кабміну повідомив про досягнення уряду, серед яких стабілізація макроекономіки, ріст показника середньої заробітної плати, стабілізація цін, зупинка інфляції тощо. Окремо зупинився на невпинному зростанні двосторонньої торгівлі з Європейським Союзом, питома вага торгівлі з яким нині становить 41,4 відсотка.

 

Протягом наступного року уряд разом із парламентаріями має намір зосередитися на забезпеченні зростання притоку іноземного капіталу, залученні довготермінових інвестицій, запровадженні виваженої тарифної політики.

 

**

 

За крок до безвізу

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін позитивно оцінив наші європерспективи під час години запитань до уряду. Рішення про відповідність України критеріям безвізового режиму прийняли в усіх Європейських інституціях, повідомив він. Тож тепер розпочнуться консультації з приводу законодавчої пропозиції, яким саме чином наша країна отримає безвізовий режим. Нині також тривають консультації між Європарламентом та країнами -- членами ЄС з приводу того, як виглядатиме механізм реагування на міграційні ризики. Тільки-но цей механізм буде схвалено, ми зробимо крок вперед на шляху безвізового режиму, стверджує урядовець.

 

Міністр закордонних справ зупинився на схваленні Третім комітетом ООН резолюції про стан дотримання прав людини в Криму. У цього документа був 41 автор, сказав він, наголосивши: "Ми з самого початку прагнули до максимально сильного тексту резолюції". П. Клімкін звернув увагу на два акценти, які містить документ. У ньому вкотре підкреслюється суверенітет та територіальна цілісність України із визнанням Автономної Республіки Крим та Севастополя тимчасово окупованими територіями. Інший наголос -- засудження порушення прав людини окупантом. Це викрадення, політичні переслідування, порушення права на свободу висловлювань та зібрань, релігійних прав тощо. Нині наша дипломатія працюватиме над тим, щоб резолюцію схвалили на засіданні Генеральної асамблеї ООН, але реально ми вже отримали дуже чіткий політичний месидж з приводу того, що Росія робить на території окупованого півострова, наголосив представник Кабінету Міністрів.

 

**

 

Ситуацію із субсидіями на Одещині обіцяють вирівняти протягом місяця

 

Під час години запитань до урядовців народні депутати торкнулися теми надання субсидій на Одещині. У Кабміні вже формують робочу групу, яка працюватиме на місці, для того, щоб допомогти мешканцям регіону. Чиновники також докладуть зусиль для організації роботи з прийому громадян у самому обласному центрі. Ситуацію обіцяють вирівняти вже протягом місяця.

 

Відповідаючи на запитання з приводу конкурсних співбесід для керівників державних підприємств, Перший віце-прем'єр-міністр -- міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів повідомив: на посаду очільника "Укрхімтрансаміаку" претендувало 40 учасників, серед яких відібрано 5 претендентів, стільки ж залишилося кандидатів на посаду керівника аеропорту "Бориспіль" (із 25 охочих), Електроважмаш хотіли очолити 35 учасників, а Маріупольський порт -- 8. Із них також відібрали по п'ять претендентів. До 2 грудня кандидатури, які пройшли конкурс, розглядатимуть на засідання спеціальної комісії, до якої входять міжнародні представники та незалежні експерти.

 

Голос України