Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Верховним Комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді, який перебуває в Україні зі своїм першим візитом (останній візит Верховного Комісару ООН у справах біженців в Україну відбувся 22 роки тому), повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.


«Ми задоволені рівнем співробітництва України з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців та дякуємо за міцну підтримку нашої держави у цей складний час», — сказав Президент.


Глава держави висловив сподівання, що візит Верховного Комісара в Україну дасть змогу йому на власні очі оцінити всю складність гуманітарної ситуації на Донбасі, за яку несе повну відповідальність Росія. Президент також висловив переконання, що цей візит дозволить значно поглибити взаємодію та співпрацю між Україною та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців. Петро Порошенко звернувся до Філіппо Гранді з проханням приділити особливу увагу тим серйозним проблемам, з якими стикаються кримські татари в тимчасово окупованому Росією Криму.


У свою чергу, Філіппо Гранді наголосив, що не випадково здійснив візит в Україну в перший рік після обрання на посаду Верховного Комісара ООН. «Ми надаємо велике значення ситуації у вашій країні та тій ролі, яку ми можемо відіграти у вирішенні відповідних проблем. Цей візит важливий ще й тим, що ми можемо донести інформацію про виклики, з якими стикається Україна, до усього світу», — сказав Філіппо Гранді.


Верховний Комісар ООН у справах біженців відзначив зусилля керівництва України, пов’язані із забезпеченням прав та потреб внутрішньо переміщених осіб. Верховний Комісар привітав Президента України з третьою річницею Революції Гідності.


У зустрічі також взяла участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. «Під час зустрічі з Президентом обговорювалися передусім проблеми переселенців, ситуація в окупованому Криму та на Донбасі, гуманітарна проблематика. Порушувалося і питання незаконно утримуваних громадян України на окупованих територіях», — повідомила І. Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

Факт

За словами Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, сьогодні в списку заручників залишається 109 українців, це — цивільні та військові.