«Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932—1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» — так названо книжку чернігівських істориків, співробітників Українського інституту національної пам’яті Сергія Горобця і Сергія Бутка. Видання щойно вийшло друком. Воно дає змогу читачам побачити, як ідеологи та організатори Голодомору 1932—1933 рр., як і всієї політики комуністичного тоталітарного режиму, творили свій злочин, спираючись на цілий апарат насильства: партійні і радянські органи, карально-репресивні служби, армію та активістів на місцях.

 


Їх ретельно підбирали з різних асоціальних елементів, покидьків, злочинців, алкоголіків і наркоманів. При цьому влада системно звільнялася від романтиків і ідеалістів, які повірили в оманливі гасла та пропаганду комуністів. Звільнялися також від усіх тих, хто не до кінця втратив совість, співчуття, людяність. Тобто відбувалася цілеспрямована селекція: потрібні «кадри» вишукували, вирощували і використовували.


Автори на прикладі подій 1932—1933 років у Чернігівському та сусідніх із ним районах намагалися показати походження й поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. Книжка побудована на нових архівних матеріалах з фондів Державного архіву Чернігівської області, які до останнього часу залишалися невідомими широкому загалу.


Чернігівська область.