А в цей час земляків закликали танцювати й розважатися.
Минулої суботи у багатьох селах і містах Полтавщини відбулися скорботні урочистості. За традицією на загальнообласний захід земляки зібралися біля Кургану Скорботи, що поблизу Мгарського монастиря під Лубнами. Ще зранку представники довколишніх районів та обласні посадовці пройшли ходою та поклали квіти до символічного дзвону, який увінчує Курган.
А надвечір чимало полтавців відгукнулися на заклик обласної влади та деяких громадських організацій пройти скорботною ходою від Театральної площі до Свято-Успенського кафедрального собору. На згаданій площі молоді митці-аматори показали проникливу тематичну композицію. Саме тут усі присутні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши свічки та лампадки.
Прикро, та заходи вкотре засвідчили розбіжності між декларованими намірами всенародно вшанувати пам’ять жертв голодоморів. Адже у «столиці» краю, який постраждав від організованих тодішньою комуністичною владою голодоморів чи не найбільше, того суботнього дня загальної жалоби не відчувалося. Керівники обласного центру вже не вперше проігнорували згадану ходу. На офіційному сайті міськради відбулися кількарядковим нагадуванням про День пам’яті з інформацією про те, що напередодні «у холі Полтавської міської ради транслювався тематичний відеоролик, палала свічка пам’яті».
При цьому міська влада досі не спромоглася встановити на вшанування жертв бодай скромної меморіальної дошки, не кажучи вже про пам’ятник. Тож навіть лампадок із запаленими свічками учасникам ходи ставити було нікуди — ними знову обставляли стіни собору.
За такого ставлення очільників міста до загальнонаціонального Дня пам’яті чи варто дивуватися тому, що, скажімо, під час скорботної ходи центральною вулицею небайдужі полтавці повсюдно натрапляли на зовсім інші прикмети суботи — з піснями, танцями, веселощами. Вже за якусь сотню метрів від площі яскравий сіті-лайт клубу-ресторану «Муза-бар» закликав на музично-танцювальний «дєвічнік» (на знімку), а на сусідній вулиці, у пивниці «Сто доріг», яка позиціонує себе осередком україномовної музики й «тусовки», в цей час готувалися до ювілейного концерту рок-гурту «Майор Пронін». Ще цікавішим був розклад суботнього вечора розташованого також в історичному центрі міста концерт-холу «Вілла крокодила». Тут запрошували на концерт дуже популярного серед молоді українського рок-гурту «Валентин Стрикало». Його учасники постійно гастролюють містами колишнього Союзу, переважно російськими, а національно свідомих полтавців вирішили «потішити» саме в день жалоби.
Полтавська область.
Фоторепродукція автора.