Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі зі Спікером Сеймасу Вікторасом Пранцкєтісом у Вільнюсі привітав його із обранням на високу державну посаду Спікера Сейму Литовської Республіки. Своєю чергою, Голова Сеймасу Вікторас Пранцкєтіс підкреслив, що Україну і Литву «пов’язують спільна історія та прагнення до свободи».


Голова українського парламенту висловив подяку керівництву та депутатському корпусу Сейму Литви, а також усьому литовському народу за тверду і послідовну підтримку України у контексті протидії триваючій військовій агресії Російської Федерації, а також за послідовну позицію офіційного Вільнюса в питанні невизнання анексії АР Крим російською окупаційною владою. «Це була щира і емоційна підтримка, — наголосив він. — Важливо, щоб така традиція наших відносин тривала і надалі. Важливо продовжувати розвиток двосторонніх відносин».

 

А. Парубій підкреслив, що боротьба, розпочата на Майдані, триває і зараз, та нагадав, що Україні доводиться проводити важливі реформи в умовах війни. «Для нас вкрай важлива ваша підтримка і держав Європейського Союзу, зокрема і у наданні безвізового режиму, ратифікації Угоди про Асоціацію, — зазначив він. — Позиція Литви завжди була і залишається визначальною для нас».


Голова парламенту України вважає, що в економічній та військовій сфері є «великий потенціал». «Реформи, які проводить Україна, проходять найважчий, але визначальний період. Армія, загартована у боях, стане однією з найпотужніших армій. Питання безпеки для нас є однаково близьке і зрозуміле», — зазначив він і запропонував більш активно будувати співпрацю як на рівні країни, так і на рівні окремих регіонів. «Важливо, щоб такі ж відносини ми побудували і з іншими країнами», — додав А. Парубій.


Голова Верховної Ради України підкреслив, що необхідно активізувати міжпарламентську співпрацю, зокрема, на рівні Міжпарламентської Асамблеї Україна — Литва та тристоронньої Міжпарламентської Асамблеї Україна — Литва — Польща. «За останні півроку ми щільно увійшли у співпрацю, у нас також є спільне розуміння необхідності розвитку регіональної співпраці, подібно Нордично-Балтійській Асамблеї, — сказав він, зауваживши, що можна дискутувати щодо формату такої співпраці. — Більш щільна співпраця по цій лінії посилить наше європейське устремління і наш шлях до Європи».


За словами А. Парубія, союз країн Балто-Чорноморського поясу «має великий потенціал у питаннях транзиту, інфраструктури, економіки і безпеки». «Такий Балто-Чорноморський пояс — це щит Європи. Сьогодні в Україні ми розуміємо, що захищаємо весь вільний світ. Вважаємо, що така співпраця пішла б на користь і Україні, і Литві», — додав він.


Голова українського парламенту побажав литовським колегам якомога швидше сформувати групу дружбу та запросив Спікера Сеймасу Литовської Республіки в Україну з офіційним візитом.
«Ми налаштовані швидше діяти, щоб наші відносини не збавляли існуючий темп», — підкреслив А. Парубій.


Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквернялісом Голова Верховної Ради України Андрій Парубій (на знімку) подякував за тверду і послідовну, а головне — «щиру і емоційну» підтримку України у контексті протидії військовій агресії Російської Федерації.

 


С. Скверняліс наголосив, що Україну сприймають «не лише як стратегічного партнера, а як і державу, до якої відчувають симпатію, з якою налаштовані на тіснішу співпрацю». «Наш уряд буде вашим союзником у всіх справах, що нас чекають. Тож ми є відкритими і тішимось нагодою співпрацювати з вами», — підкреслив він.


А. Парубій зазначив, що «у нас є невикористаний потенціал в багатьох сферах — і у сфері економічній, і в інфраструктурі, і у сфері міжнародних зв’язків».


Однією із найбільш актуальних і важливих він назвав співпрацю у сфері оборони і безпеки. «Ми вийшли на якісний рівень безпеки і оборони. Впевнений, що Україна буде надійним союзником Литви у військово-оборонній сфері, бо наша армія стає найпотужнішою у регіоні, — сказав глава парламенту і додав: — В енергетичній сфері також є багато потенціалу. Зокрема, у побудові LG-терміналу. Енергетична безпека є одним з важливих елементів безпеки».


За його словами, «гібридна війна, яку веде Росія, є не лише мілітарною — не менше значення має війна інформаційна, економічна, енергетична, і нашу безпеку потрібно будувати у всіх проявах і напрямках». «Це особливо розуміють ті держави, що межують з Росією», — додав А. Парубій.


Голова Верховної Ради нагадав, що запропонував спікеру Литви і головам комітетів більший формат співпраці між тими державами, які є пограничними з Росією — формат Балто-Чорноморського союзу за участю Румунії, України, країн Балтії, Польщі. «У питаннях безпеки наша співпраця є визначальною — взаємопідсилюючи один одного, забезпечувати загальну безпеку наших країн», — підкреслив А. Парубій і додав, що розраховує на ефективну співпрацю.


Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Запис у Книзі почесних гостей.

 

На знімку: Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Спікер Сеймасу Литви Вікторас Пранцкєтіс, заступник Спікера Сеймасу Ірена Дягутене під час відкриття тематичної фотовиставки з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин.

 

 

 


Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.