Парламентський контроль над сектором безпеки і оборони України дуже важливий. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко під час засідання Ради зовнішньої політики «Українська призма», підбиваючи дипломатичні підсумки року.
«Ми маємо законодавчо це виписати. Повинні бути звіти міністра оборони в парламенті, хоча б двічі на рік», — наголосила вона.
На думку парламентарія, вкрай необхідний в 2017 році й закон про дипломатичну службу, щодо якого тривають консультації різного рівня. Також народний депутат очікує кілька кадрових змін у головних посольствах.
Крім того, за словами Г. Гопко, очікуються візити до України Папи Римського Франциска, новопризначеного державного секретаря США.
Промовець відзначила успіх в економічній площині зовнішньої політики, зокрема, підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Канадою, спорудження держпідприємством «Антонов» літака Ан-132 для Саудівської Аравії, комерційний рейс з Праги (Чехія) в Перт (Австралія), вчинений вперше українським транспортним літаком «Мрія», а також кілька візитів високопоставлених осіб української держави в країни Азії та Африки для налагодження торгівлі.
Водночас Ганна Гопко наголосила на відсутності стратегічного бачення економічного розвитку держави. «Якщо б чітко було визначено, яка у нас економіка, на якій стратегічній сфері ми робимо акцент, то відповідно ми б розуміли які наші національні інтереси, а дипломати мали б орієнтири в своїй діяльності», — зазначила парламентарій.
Крім того, за її словами, у 2016 році не вдалося відновити контроль над ділянкою українсько-російського кордону на сході України. «Також, на жаль, у рамках «нормандського формату», Мінського процесу ми не побачили конкретних зрушень, обстріли тривають. Тож ситуація на Донбасі та процеси, які відбуваються, залишаться важливими в 2017 році», — зазначила Ганна Гопко.