Завершення старого року і початок нового — це час підбиття підсумків для кожного з нас. Свій звіт за «важкий і важливий 2016-й» Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко виклала у Фейсбуці.

 

 

Законотворча діяльність

«У 2016-му я разом із колегами-однодумцями зареєструвала 41 законодавчу ініціативу (23 законопроекти і 18 постанов), з яких 19 було прийнято. Особливим для мене є Закон «Про внесення змін до статті 9 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», що збільшує виплати родинам наших військових, які залишаються заручниками ОРДЛО», — написала І. Геращенко.

За її словами, протягом минулого року вона подала понад 40 запитів до різних органів влади, більшість із них стосувалися захисту військовослужбовців, переселенців, розв’язання проблем Донбасу.

І. Геращенко подякувала колегам — народним депутатам і особливо рідній фракції БПП за високу довіру — обрання Першим заступником Голови Верховної Ради України у квітні 2016 року. «Усвідомлюю свою відповідальність за цю довіру», — наголосила вона.

Із квітня на адресу її секретаріату надійшло і розглянуто 670 звернень.

У Черкасах продовжує працювати громадська приймальня політика (адреса: м. Черкаси, вул. Благовісна, 170). За рік туди звернулися 473 громадян. «Як Перший заступник Голови Верховної Ради України очолюю парламентську Комісію з нагородження і щаслива, що мала честь вручити відзнаки від імені Верховної Ради ліквідаторам аварії на ЧАЕС, кращим працівникам ДП «Антонов», лікарям Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», найкращим освітянам, працівникам медичної та соціальної сфер Черкащини, шахтарям Луганщини, Донеччини», — зауважила вона.

Мирне врегулювання, європейська та євроатлантична інтеграція

Ключовим напрямом своєї роботи як народного депутата та Першого заступника Голови Верховної Ради І. Геращенко вважає питання мирного врегулювання на Донбасі, а також європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Протягом 2016 року провела понад 150 зустрічей із дипломатами, членами урядів та парламентів країн—членів ЄС, представниками міжнародних організацій. Обстоювала інтереси України в рамках роботи міжнародних організацій як Співголова міжпарламентської ради Україна—НАТО, перший заступник голови української частини Парламентського комітету асоціації, член Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Брала участь у спільній із колегами роботі з підготовки заяв і резолюцій цих організацій. Пишаюся, що нам удалося зафіксувати на міжнародному рівні і в міжнародних документах факт агресії РФ проти України. Дякую вам, усій делегації ПАРЄ і ПКА, ПА НАТО за співпрацю і спільну, єдину позицію», — йдеться в повідомленні.

Крім того, І. Геращенко у складі президентської делегації взяла участь у Саміті Україна—ЄС 24 листопада у Брюсселі. «Вірю, що 2017-й принесе Україні безвізовий режим і ратифіковану Угоду про асоціацію. Ми разом зробили для цього все можливе. І тут я хочу відзначити роль Президента і українських дипломатів», — зауважила політик.

Протягом минулого року Перший заступник глави парламенту мала майже 20 зарубіжних візитів (це без Мінська). Серед них — зустрічі в США, Бельгії, Франції, Австрії, яка у 2017 році головує в ОБСЄ.

«Вірю, що в середньостроковій перспективі Україна стане членом НАТО, а сьогодні нам потрібно посилювати нашу співпрацю. Цього року ми доклали зусиль для активізації міжпарламентського діалогу, а в грудні відбувся дуже важливий візит до штаб-квартири Альянсу в Брюсселі», — написала І. Геращенко.

Водночас надважливими політик вважає прийняті в жовтні 2016 року дві історичні резолюції ПАРЄ, в яких російсько-українська війна називається «російською агресією».

«У центрі особливої уваги на дипломатичному фронті — окупований Крим. Разом із колегами-депутатами, МЗС ми робили все можливе, аби Крим залишався в порядку денному всіх міжнародних інституцій. Ми проводили активну роботу для підтримки резолюції ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», ініційованої Україною. Дуже важливою для мене була участь у дебатах високого рівня на тему «Жінки, мир, безпека», які відбулись під час засідання Ради Безпеки ООН 25 жовтня в місті Нью-Йорк (США), де вперше на такому високому рівні нам удалося донести світові інформацію про грубі порушення прав жінок і дітей на тимчасово окупованих територіях України. І про відповідальність РФ та їхніх маріонеток за ці знущання над українськими дітьми і жінками», — наголосила І. Геращенко.

Найскладніші дні...

Як Уповноважений Президента, представник України в робочій гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) протягом минулого року    І. Геращенко взяла участь у 43 засіданнях ТКГ (останнє — 21 грудня 2016 року). «Якщо чесно, це найскладніші дні в моїй роботі... У складі української делегації взяла участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн—учасниць Нормандського формату, яка відбулась 29 листопада 2016 року в Мінську. Пріоритетним питанням роботи гуманітарної підгрупи є звільнення заручників, які незаконно утримуються на території ОРДЛО, та політичних в’язнів у Російській Федерації, інші гуманітарні питання.

Протягом 2016 року завдяки узгодженим діям СБУ, волонтерів гуманітарній підгрупі ТКГ обміном вдалося звільнити майже 20 заручників з ОРДЛО. Декількох політв’язнів вдалося витягти з тюрем РФ — і це сталося завдяки великим зусиллям Президента, дипломатів, мінської групи.

Ми дякуємо за допомогу всім, хто доклав зусиль для звільнення чоловіків і жінок, ми дякуємо церквам, зі священнослужителями ми перебуваємо в діалозі», — написала І. Геращенко.

За її словами, всі звільнені заручники за ініціативою Президента пройшли обстеження і лікування в «Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами в Києві. Також на прохання деяких родичів заручників і полонених, що досі утримуються у в’язницях РФ чи ОРДЛО, обстеження і лікування пройшли і члени родин.

«Ми докладали зусиль для того, щоб краще працювали КПВВ. Прийнято рішення про збільшення чисельності персоналу КПВВ та обсягу багажу, який може перевозитися громадянами через лінію зіткнення (із 50 до 75 кг). Для моніторингу ситуації, реалізації гуманітарних місій і проектів на Донбасі здійснюю регулярні поїздки на схід України, де бувала протягом року майже 10 разів. Під час поїздок не раз відвідувала непрацююче з вини бойовиків КПВВ «Золоте» та перевантажені «Зайцеве», «Мар’їнка», Новотроїцьке. Бувала у Щасті, Кураховому, інших населених пунктах поблизу лінії зіткнення. Один із візитів на Донбас був у складі делегації міністрів закордонних справ України, Франції та Німеччини. І дуже важливий — майже на лінію зіткнення — з нашими друзями, депутатами Європарламенту», — зауважила Перший заступник глави парламенту.

Як представник у гуманітарній підгрупі ТКГ І. Геращенко перебуває в постійному контакті з родинами заручників. «Намагаюся чим можу допомагати в розв’язанні побутових і соціальних проблем цих родин», — зауважила вона і додала, що разом із колегами активно допомагає сім’ям заручників та зниклих безвісти українців. Крім того, у Верховній Раді створено неформальний майданчик «Мінська платформа», де відбуваються зустрічі і дискусії депутатів усіх фракцій щодо мирного врегулювання на Донбасі.

Благодійність

Частину заробітної плати політик щомісяця перераховує онкологічному відділенню НДСЛ «Охматдит». Окрім того, протягом року надано благодійну допомогу двом черкаським школам, кільком родинам з онкохворими дітьми та з дітьми, що мають важкі хвороби і діагнози. А також кільком родинам заручників, родинам зниклих безвісти, кільком навчальним закладам Донбасу.

«Водночас разом із колегами Марією Іоновою та Іриною Луценко продовжуємо допомагати фронту, передали медобладнання в лікарню в Кураховому, пили, інше обладнання і автомобілі в армію, на фронт.

Як член міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» й надалі продовжую разом із колегами просувати тему гендерної рівності та збільшення числа жінок в органах влади. Разом із колегами продовжуємо працювати над ратифікацією Стамбульської конвенції щодо запобігання насильству проти жінок та домашньому насильству. Зробимо все для посилення ролі жінок у миротворчих процесах, а також забезпечення прав та можливостей жінок, які воюють у зоні АТО», — зауважила Перший заступник глави парламенту.

Насамкінець І. Геращенко наголосила, що у ці святкові Новорічні дні її особливі думки і молитви про заручників і про їхні родини. «Ми щиро робили все, щоб хлопці 2017-й зустріли в родинному колі. Не все, на жаль, залежало від нас. Вибачте мене, що не все вдалося, — це мій біль. Працюємо, щоб витягти», — написала вона.

Водночас І. Геращенко подякувала родині і друзям, що були поряд і підтримували її, «інакше б не витримала напруження і навантаження».