Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень та можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям народного депутата України Миколи Кучера, керівників районів на його окрузі, територіальних громад, їхніх мешканців зроблено багато гарних справ, зокрема реалізовано великі інфраструктурні проекти, які не вирішувалися роками.


Микола Кучер є одним із ключових меценатів 17-го округу, до якого входять Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький райони та місто Ладижин Вінницької області. За наполегливу та постійну працю на мажоритарному окрузі за підсумками дворічної роботи парламенту його визнано найвідповідальнішим народним депутатом.


— Миколо Івановичу, в рейтингу всіх народних депутатів України, що склав сайт «Слово і Діло», ви стали найвідповідальнішим народним обранцем. Як це, бути найвідповідальнішим парламентарієм, і чи щось змінилося у вашій роботі після присвоєння такого статусу?


— У моїй роботі не змінилось абсолютно нічого. Продовжую працювати в тих само сферах та за тими ж напрямами, як і до цього статусу. Головне, чого я завжди дотримувався в роботі, — це керуватися інтересами громад.

Вивчати та, по можливості, вирішувати їхні проблеми. Крім того, я переконаний, що працювати на благо людей та громад — це головний обов’язок кожного народного депутата. Тому намагаюся максимально виконувати цей обов’язок перед людьми. Чи вдається це мені?! Нехай судять люди, їм видніше.


— Миколо Івановичу, аграрний сектор економіки залишається в Україні локомотивом, який забезпечує, серед іншого, надходження валюти до держави, і, як результат, утримує курсову стабільність гривні, а з нею і добробут українців. Не секрет, що ви до свого обрання в парламент багато років працювали в агросекторі. Чи можете оцінити, які виклики нині постають перед галуззю?


— За останні тижні минулого року я щонайменше шість разів зустрічався з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Одне з основних питань, яке ми розглядали, це передусім питання аграрної політики. Усі знають ту велику епопею, щодо позбавлення аграрного сектору спеціального режиму оподаткування. Режиму, який працював практично сімнадцять років, який надзвичайно поліпшив стан сільського господарства, зробив його конкурентоспроможним, дав можливість товаровиробникам збільшити об’єми виробництва сільськогосподарської продукції. Як приклад: наша держава вже виробляє 64 мільйони тонн зернових. Навіть у радянські часи такого не було. Хоча, як дехто каже, що тоді це був розквіт с/г виробництва, однак такого навіть приблизно не було. На сьогодні аграрний сектор щорічно дає 17—18 мільярдів доларів виручки, яка допомагає державі утримувати курс гривні.


На вимогу Міжнародного валютного фонду, останні два роки намагаються позбавити аграрний сектор спеціального режиму оподаткування. Ситуація надзвичайно важка. Я практично все літо, коли всі були на канікулах, займався цими питанням. Спочатку під головуванням віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, а потім цю групу очолив безпосередньо Володимир Гройсман. Ми, разом із фахівцями та експертами аграрної галузі, виробили нову політику, нову стратегію щодо аграрного сектору, яка стосується насамперед тваринництва і тих галузей, які працюють на внутрішній ринок, — садівництва, виноградарства. Наші напрацювання підтримані і виділено майже 6 мільярдів гривень бюджетної підтримки, що стимулюватиме розвиток аграрного комплексу нашої країни.


— Якщо ви вже згадали про уряд, то чи можете оцінити його роботу і чи вдається, на вашу думу, нинішнім урядовцям оперативно реагувати на ті виклики, які перед державою ставить сьогодення?


— Так, я впевнений, що ті кроки, які сьогодні робить уряд під головуванням Володимира Гройсмана, набагато правильніші, набагато практичніші, ніж та політика, яку проводив попередній уряд. Поясню чому. Якщо ми з питань округу та розвитку аграрного сектору економіки за три останні тижні минулого року зустрічалися з паном Гройсманом шість разів, то з попереднім Прем’єром, за весь час роботи в парламенті мені не вдалося в робочих групах з аграрного комплексу зустрітися жодного разу, так само не вдалося ні разу зустрітися з тодішнім міністром фінансів Наталею Яресько. Сьогодні з міністром фінансів ми зустрічаємося регулярно на нарадах, комітетах. Тобто є взаємодія. Раніше її не було.


— Погодьтеся, що мешканці будь-якого населеного пункту більше звертають увагу на те, як змінюється простір довкола них, ніж на макроекономічні процеси в державі. І саме цей чинник є головним в їхній оцінці змін та ефективності влади. Розвиток інфраструктури, ремонт доріг, поліпшення медичних послуг, освіти, якісні зміни у цих сферах повертають віру українців у краще майбутнє. Чи не так? Яким ви бачите процес розвитку громад у наступному році?


— Основне питання сьогодні — це політика соціального розвитку сільських територій, і передусім це питання наповнення бюджетів сільських громад. Я не хочу здатися нескромним, але те, що сільські громади у 2015 році та особливо в 2016-му отримали збільшення надходжень до бюджетів порівняно з тим, що вони мали раніше, то у цьому є і моя заслуга. Я особисто наполіг на тому, щоб у жодному разі не замінювати фіксований податок на податок з прибутку сільськогосподарських підприємств, оскільки це означало б, що всі кошти від цього податку йшли б до державного бюджету, а не до місцевих. Отже, ця ганебна несправедливість була усунена з документів. Крім того, нам вдалося збільшити цей податок у 38 разів порівняно з 2014 роком.


— Миколо Івановичу, розкажіть коротко про головні напрями вашої роботи у 2017 році?


— Передусім це кропітка і наполеглива праця в усіх напрямах! У пріоритеті — добробут наших громадян: забезпечення стабільною роботою тут, на рідній землі, поруч із домівкою, підвищення заробітних плат, пенсій, стипендій через законодавчі зміни, а також розвиток місцевої інфраструктури — дороги, медичні та освітні заклади, установи культури та відпочинку. Але я впевнений: найголовніше потрібно робити все можливе для закінчення того лиха, що нині коїться на сході України! Щоб наші військові повернулися живими та здоровими до своїх родин, відновили свій соціальний статус, влаштувалися на роботу. Нас очікує важка і кропітка робота в 2017 році. Але спільними зусиллями ми досягнемо успіху!


Користуючись нагодою, хочу привітати всіх з Новорічними святами. На період цих свят ми всі поринаємо в добре знайому з дитинства казку та нові мрії. Тож нехай чарівні зимові свята подарують вам радісний настрій, приємні зустрічі та здійснення найзаповітніших мрій. І нехай новий рік стане для всіх нас роком добрих змін, а для України — роком зміцнення державності, соціально-економічного зростання та духовного оновлення.

Давайте разом, спільними зусиллями, в мирі та злагоді будувати європейську державу. Щоб кожен із нас пишався своїм корінням та Батьківщиною.


Бажаю вам, щоб Новорічні та Різдвяні свята були радісними, а рік прийдешній — багатим на успіхи. Щедрою на здобутки нехай буде життєва дорога, а у ваших родинах завжди панують злагода, любов і достаток.

 

Народні депутати Микола Кучер, Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Максим Бурбак.

Фото надано автором.