У Дніпрі створили новий театр. Поки що безіменний, але унікальний: у трупі — волонтери й переселенці зі сходу країни, а вистави — винятково англійською мовою.
Творець театру — Ніна Румянцева, колишній викладач англійської в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Із часів Майдану вона добре відома в колах активних дніпрян. Збирала гроші й продукти для військовослужбовців, дві зими плела шкарпетки для солдатів. Але якось замислилася: а що вона, з її знанням англійської, любов’ю до театру, може особливого зробити для своїх співвітчизників, які потрапили в непросту ситуацію.
От так і виріс унікальний театр. Ще до Майдану, вийшовши на пенсію, Ніна В’ячеславівна збирала в себе на квартирі учнів і ставила з ними п’єси. «Для кращого засвоєння англійської», — каже ця дивовижна жінка. Такий досвід дав змогу створити театр для волонтерів і переселенців у стінах громадської організації «Допомога Дніпра», утвореної влітку 2014 року для допомоги людям, які плавом плили на Дніпропетровщину з Донбасу. Кістяк трупи становили волонтери цієї організації, а також переселенці, що займалися на курсах англійської мови, влаштованих такими ентузіастами, як Ніна Румянцева.
Діяльність театру почалася з невеликих фрагментів із різних п’єс. Справжній аншлаг спостерігався на постановці за творами Роберта Бернса. А нова прем’єра відбулася вже в стінах Дніпропетровської центральної міської бібліотеки, під завісу року, оголошеного в Україні Роком англійської мови. У соціокультурний центр бібліотеки прийшли й просто допитливі городяни, які хотіли вдосконалити англійську, й ті, хто глибоко поважає подвижницьку діяльність Ніни Румянцевої. Актори з числа волонтерів і переселенців: Настя Касаткіна, Вероніка і Єва Авраменко, Настя Мухіна, Георгій Абакунов, Ілля Федосов, Вікторія Ступішина — показали глядачам уривки з творів Сомерсета Моема, Артура Хейлі, Вільяма Сарояна й Бернарда Шоу.
Глядачі не шкодували долонь і добрих слів, адресованих художньому керівнику театру й вихованцям Ніни Румянцевої. Загалом перші гастролі — а саме так назвала дебют театру в центральній міській бібліотеці завідувачка відділу документів іноземними мовами Олена Степанюк — виявилися успішними. Схоже, Ніна Румянцева і її театр покажуть городянам ще не одну виставу. Тож стежте за об’явами. Вхід, зрозуміло, вільний.
На знімку: сцена з вистави «Моя чарівна леді» Бернарда Шоу.
Фото автора.