Якість газу з різних точок відбору перевіряли цими днями в присутності представників ЗМІ та громадськості. Результати лабораторних аналізів засвідчили, що в усіх пробах основний показник якості газу – калорійність – на Рівненщині на 8–9% перевищує вимоги державного стандарту. До речі, за даними держстандарту, калорійність природного газу, що надходить споживачам, повинна бути не меншою 7600 Ккал/м. куб. Чим вища калорійність, тим менший обсяг блакитного палива необхідно витратити споживачу для буденних потреб.

 

«Нарікання споживачів на нібито неякісний газ найчастіше пов’язані з технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів, – пояснив головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта. – Горіння газу може погіршитися навіть через герметично закриті пластикові вікна в приміщенні. Щоб спалити, наприклад, 1 куб. м газу, необхідно 10 куб. м повітря».

 

Присутні за замірах переконалися в тому, що будь-яке втручання у герметичну систему газопроводів з метою «розбавити» паливо є технічно та фізично неможливим. Маніпулювати складом газу «Рівнегаз» не може, оскільки газорозподільча система є герметичною і втручання в її роботу, а тим паче закачування повітря – це вибухонебезпечно. Розвести газ азотом чи іншими негорючими газами технологічно дуже складно та економічно не вигідно, оскільки чистий азот (без домішок вибухонебезпечного кисню) коштує значно дорожче, ніж природний газ.

 

Вікторія ЛЕВЧУК,
фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ «Рівнегаз».

 

Голос України