Міжнародна діяльність Верховної Ради України восьмого скликання протягом п’ятої сесії була зосереджена на зусиллях щодо деокупації Криму та Донбасу
Вагомими є підсумки міжнародної діяльності парламенту протягом 5-ї сесії Верховної Ради восьмого скликання: Верховна Рада ухвалила всі закони, необхідні для запровадження безвізового режиму для українців. Проведено конференцію високого рівня Європейського Парламенту та Верховної Ради України (м. Брюссель). Прийнято спільну декларацію безпеки і солідарності з Сеймом Республіки Польща. За результатами роботи у міжпарламентських асамблеях було зупинено повернення делегації Росії в ПАРЄ.
Керівництво Верховної Ради України провело низку двосторонніх зустрічей міжнародного рівня.
Так, Голова Верховної Ради України провів 111 міжнародних зустрічей. Окрім того, відбулося 8 візитів Голови Верховної Ради за кордон. Першим заступником Голови Верховної Ради України проведено 19 міжнародних зустрічей, заступником Голови Верховної Ради України — 9 міжнародних зустрічей.
При цьому Київ відвідали 9 голів (заступників голів) парламентів інших держав та 17 делегацій іноземних парламентів. Також відбулося чотири візити в Україну керівників міжпарламентських організацій.
Основна діяльність Верховної Ради України на міжнародній арені була зосереджена на зусиллях щодо деокупації Криму та Донбасу. Було особливо акцентовано на роботі в міжпарламентських асамблеях: ПА НАТО, ПА ОБСЄ, ПАРЄ, ЄВРОНЕСТ, ПАЧЕС та ін. Зроблено значний внесок у розвиток міжнародних відносин у рамках ООН та НАТО. Окрім того, робота була спрямована на розбудову енергетичної та культурної дипломатії, економізацію зовнішньої політики.
Інфографіка розроблена інформаційною агенцією «Слово і Діло» за даними апарату Верховної Ради України.
http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/140124.html
Верховна Рада України восьмого скликання протягом п’ятої сесії провела 54 пленарні засідання, на яких розглянула 444 питання і ухвалила 106 законів
Протягом 5-ї сесії Верховної Ради восьмого скликання відбулося 54 пленарні засідання, на яких розглянуто 444 питання та ухвалено 106 законів. Загалом парламент нинішнього скликання провів 209 пленарних засідань, розглянув 2131 питання, ухвалив 505 законів.
На 5-й сесії народні депутати ухвалили 242 постанови та інші законодавчі акти, протягом восьмого скликання — 962. Також парламентом на попередній сесії дано 30 окремих доручень відповідним органам влади та проведено 9 Годин запитань до уряду (протягом всього скликання — 85 та 32 відповідно).
За період 5-ї сесії у Верховній Раді відбулося 7 парламентських слухань (загалом протягом скликання — 19).
Парламентські слухання були, зокрема, приурочені до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, також на слуханнях у парламенті обговорювалися актуальні питання зовнішньої політики України, проблемні питання фінансування освіти і науки, забезпечення прав дитини в Україні та ціннісні орієнтири української молоді. Парламентські слухання були присвячені державним гарантіям соціального захисту учасників АТО та Революції Гідності, а також пошуку моделі регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення.
З початку роботи Верховної Ради восьмого скликання профільними комітетами розглянуто 2656 проектів постанов та інших законодавчих актів. За кількістю розглянутих документів лідирують Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітет з питань правової політики та правосуддя і Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради.
Авторами законопроектів, що реєструвалися протягом 5-ї сесії, найчастіше були народні депутати, які подали 451 законодавчу ініціативу, та Кабінет Міністрів, на рахунку якого 68 документів. Ще один суб’єкт права законодавчої ініціативи, Президент України, подав 15 законопроектів. 14 з останніх були ухвалені в цілому, ініціативи народних обранців отримали беззаперечну підтримку в 61 випадку, а уряду — в 31.
Окрім того, народними депутатами спрямовано 2048 депутатських запитів (протягом скликання — 6876).
Інфографіка розроблена інформаційною агенцією «Слово і Діло» за даними апарату Верховної Ради України.
http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/140046.html