Нещодавно голова Буринської районної ради Сумської області Євген Рябоконь та його заступник Леонід Білик відвідали Клепалівську, Пісківську, Олександрівську та Гвинтівську сільради. У холод і сніг начальство рідко коли приїжджає до сіл, але проблеми з опаленням у місцевих школах та дитсадках таки змусили керманичів району податися до сільської «глибинки».

 

Керівникам райради розповіли, що особливо потерпають від холоду у Клепалівському навчально-виховному комплексі та в Пісківській загальноосвітній школі. Після повернення до Бурині вони мають зустрітися з керівництвом районного відділу освіти, щоб не лише з’ясувати, хто винен у зриві опалювального сезону, а й вирішити, що робити, щоб навчальний процес не перервався через низьку температуру у приміщеннях.


Раніше «Голос України» вже розповідав про цю проблему, адже, крім вищезгаданих населених пунктів, складнощі з опаленням шкіл також виникли в Черепівці, Жуківці та Суховерхівці Буринського району. Ситуація загострилася настільки, що депутат Сумської обласної ради Віктор Ладуха був змушений за власні гроші завезти до однієї із сільських шкіл два КамАЗи дров.


— Мені зателефонувала депутат Буринської райради Людмила Чупіка і повідомила, що діти замерзають через низьку температуру в класах, — розповідає В. Ладуха. — Людмила Іванівна працює вчителькою в селі, тож я одразу зрозумів, що ситуація і справді серйозна.


— Але чому дровами в районі не запаслися заздалегідь, щоб не довозити їх узимку?


— Наскільки мені відомо, договір про забезпечення шкіл району дровами було укладено ще у травні минулого року, але чомусь не з місцевим лісництвом, а з фірмою-посередником із Полтави, — відповідає В. Ладуха. — І дуже швидко те паливо закінчилося. Бо останнім часом ішли надто сирі дрова, а від них тепла вдвічі менше, тому треба було спалювати вдвічі більше. Ми привезли до Черепівки КамАЗ сухих дров, вчителі та учні були задоволені і надрукували подяку в районній газеті. Але дехто поставився до цього дуже ревниво. Ми відвантажили до Черепівської школи ще один КамАЗ дров, але невдовзі знову зателефонувала депутат райради Людмила Чупіка і повідомила, що ті дрова заборонили використовувати. Мовляв, приїде поліція і перевірятиме, де ми їх узяли. Вчителі обурені: їм рекомендують шукати спонсорів, щоб ті допомагали чимось школам, а коли такий спонсор знайшовся, на нього хочуть «спустити» поліцію.


— А де ви справді взяли ті дрова?


— Наше фермерське господарство використовує земельні паї, що впритул підходять до залізничної колії, — пояснює В. Ладуха. — Ті паї заросли деревами і це заважало не лише нам, а й залізничникам. Тому ми домовилися із залізничниками, попиляли дерева на дрова та склали їх ще кілька років тому. От вони й лежали, аж поки не виникла потреба. Що краще для сільської школи чи тієї ж районної влади — купувати паливо за бюджетні гроші чи користуватися привезеним безплатно? Є ще одна абсолютно незрозуміла для мене проблема, — продовжує В. Ладуха. — Коли я працював головою Буринської райдержадміністрації, то в нас уже станом на вересень було завезено 95 відсотків дров, необхідних для опалення сільських шкіл. За кілька місяців ми побудували три котельні на твердому паливі, встановили там сучасне обладнання. А в Слободі ми збудували твердопаливну котельню ще в 2014 році, та нова влада чомусь і досі не ввела її в експлуатацію.

Сумська область.