Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко (на знімку) і Комісар Євросоюзу з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Христос Стиліанідес (на знімку праворуч) обговорили безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі.
«Ми вдячні Європейській Комісії за підтримку України і гуманітарну допомогу громадянам, які постраждали від російської агресії на Донбасі», — сказала Ірина Геращенко.
Учасники зустрічі обговорили поточну безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі, а також подальшу співпрацю української влади та Європейської Комісії в гуманітарній сфері.
Ірина Геращенко поінформувала європейських політиків про зусилля української влади у відбудові об’єктів інфраструктури та гуманітарної сфери. Політик висловила сподівання, що ЄС і надалі підтримуватиме програми з реінтеграції Донбасу й надання допомоги людям, які постраждали внаслідок російської агресії. У цьому контексті Ірина Геращенко звернулася до європейських колег із проханням розглянути можливість надання додаткового технічного обладнання для переоснащення КПВВ, зауваживши, що це не лише дасть змогу при-швидшити процес пе-ретину громадянами лінії розмежування, а й сприятиме боротьбі з корупцією на пропускних пунктах.
Під час зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради зазначила, що одним із ключових для української сторони питань, зокрема й у контексті переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську, є доступ міжнародних гуманітарних організацій на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.
«Робота гуманітарних організацій на непідконтрольній українському уряду території залишається заблокованою. На ці території фактично заходять лише російські так звані «гуманітарні» конвої з товарами подвійного або військового призначення. Питання так званих гумконвоїв є і частиною гібридної інформаційної війни, бо місцеві мешканці переконані, що єдина допомога надходить їм із Росії», — сказала Ірина Геращенко.
«Ми очікуємо від ЄС більш жорсткої позиції щодо безперешкодного доступу міжнародних гуманітарних організацій на тимчасово окуповані території», — додала Уповноважений Президента України. Своєю чергою Христос Стиліанідес наголосив, що ЄС залишається солідарним з Україною, а Європейська Комісія продовжуватиме надавати всю можливу допомогу в цей складний для країни період.
Єврокомісар, який днями здійснив робочий візит на Донбас, відзначив значні позитивні зрушення в наданні допомоги постраждалим унаслідок конфлікту особам та в питанні соціальної допомоги і пенсійних виплат особам, які проживають на непідконтрольних українському уряду територіях. У цьому контексті Ірина Геращенко звернула увагу європейських колег на той факт, що указ президента Російської Федерації про визнання на території Росії документів, що видані громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на територіях Луганської та Донецької областей, окупованих проросійськими бойовиками, може значно ускладнити надання соціальних допомог.
Ірина Геращенко особливо наголосила, що визнання документів, виданих на тимчасово окупованій території, є черговою спробою Росії легітимізувати так звані «республіки» і дискредитувати та зірвати Мінський процес.
Під час обговорення ситуації Христос Стиліанідес зазначив, що таке рішення РФ не відповідає духу та літері Мінських домовленостей. «Ми повністю підтримуємо необхідність імплементації Мінських угод і не будемо визнавати незаконних документів», — наголосив європейський представник високого рівня.
Зустріч відбулась за участі Голови представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, члена Кабінету Комісара ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Метью Брєнса, керівника Офісу Генерального Директорату Європейської Комісії «Цивільний захист і гуманітарна допомога» в Україні Мамара Мерзука, а також народних депутатів України Марії Іонової та Ганни Гопко.
Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.