ДУМКИ ВГОЛОС

 

Заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський та головний лікар комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Адрій Бортнік взяли участь у засіданні «круглого столу» Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. Присутні на заході науковці, народні депутати, керівники профільних департаментів Міністерства охорони здоров’я та представники органів місцевого самоврядування дискутували на тему реформи екстреної медичної допомоги.

 

Є своя точка зору, як практика,з цього питання і у представника Рівненщини, депутата облради, головного лікаря КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрія Бортніка:

 

«Реформа системи екстреної медицини необхідна, але підходити до неї варто зважено та розробити власну, українську модель. Робота парамедиків буде неефективною, доки не налагодить свою діяльність первинна ланка медицини. Нині медики «швидкої» відчувають на собі прогалини в її роботі. Адже з усіх викликів, які надходять в Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, лише 10 відсотків стосуються ДТП і травм. Частка ж непрофільних – дуже велика. Щонайменше чверть із них мала б забрати на себе «первинка». Якщо в системі екстреної медицини залишаться тільки парамедики, хто обслуговуватиме таких хворих?».

 

За словами Андрія Бортніка, серед ключових питань, які треба вирішити перед впровадженням кардинальних змін, – оснащеність та забезпечення санітарним транспортом, матеріальне забезпечення працівників, наявність відділень невідкладної медичної допомоги, розвинена гілка первинної медицини та поліпшення стану доріг:

 

«Лікарі швидкої допомагають на догоспітальному етапі, поставивши діагноз, надають хворому всю необхідну допомогу вдома або приймають рішення про його госпіталізацію. Парамедики ж не можуть ставити діагнози, тому всіх пацієнтів транспортуватимуть у відділення невідкладної медичної допомоги. На Рівненщині таких відділень поки що немає. Тому перш, ніж переходити до реформи, треба вирішити питання фінансування ЕМД, довести до належного рівня первинну ланку медичної допомоги та змусити запрацювати на повну силу чинний закон «Про екстрену медичну допомогу».

 

Олександра ЮРКОВА.

 

Рівне.

 

Голос України