Хоча й під тиском «активістів» 14 березня було скликано перше пленарне засідання десятої сесії Рівненської облради, на якому вони мали достатньо часу (зате мало «публіки» для власного піару), щоб обговорити всі питання, вони все-таки вирішили позловживати часом і на другому пленарному засіданні 17 березня, де розглядалося багато нагальних для області економічних та соціальних питань. Тож на тлі їх наполегливості купка людей з плакатами губилася (на знімку). Люди стояли з ними понад годину, допоки голова облради Микола Драганчук, заклопотаний веденням сесії, їх помітив і надав можливість озвучити з трибуни проблему, з якою вони прийшли до обласної влади та депутатів.

 

 

А проблема мешканців села Рогачів Рівненського району справді важлива, до того ж з «бородою». Важко повірити, що це невеличке село у центрі цивілізації (за якихось 12 кілометрів від Рівного) потерпає від бездоріжжя, особливо навесні та у дощі, коли ґрунтові дорогу та вулиці розмиває і ними важко дістатися траси, де зупиняються автобуси й маршрутки. Ними люди дістаються на роботу в Рівне, а школярі — у сусіднє село Городок у школу. Бо у невеличкому Рогачеві, де мешкають майже чотириста осіб, крім магазину та початкової школи, нема де більше працевлаштуватися.


— Бездоріжжя — це одна з причин, через яку в наше село не ходить жодна маршрутка, — розповідають з гурту мешканці Рогачева Оксана Нагорна й Анатолій Казановський. — Люди дістаються до траси, щоб доїхати до роботи чи школи, різними стежками, але багато хто коліями, якими ходить електричка. За останні роки у нашому селі загинуло десять осіб на тих коліях. Ще ми піднімаємося на міст, через який проходить дорога, ось такими аварійними сходами, — показують зроблені власноруч фотографії.


Мешканці Рогачева почали звертатися до влади з проханням розв’язати проблему бездоріжжя ще 2010 року. Відтоді отримують лише відписки: мовляв, немає коштів. Не було їх ні у 2010-му за «старої» влади, немає їх і за нової, про що свідчить купа відписок від районної влади.


До речі, від села Рогачів до траси Устилуг—Луцьк—Рівне — майже три кілометри бруківки. Ця дорога у віданні Служби автомобільних доріг у Рівненській області, відтак проектно-кошторисну документацію на те, щоб покрити її асфальтом, має зробити саме ця дорожня організація. Інша справа — відрізок бездоріжжя (якихось до ста метрів), що з’єднує Рогачів (Бронниківська сільрада) і Караєвичі (Городоцька сільрада). Тут, за домовленістю двох сільрад, можна було б розв’язати проблему, щоб люди не місили багнюку.


— Важче з приведенням до ладу кількох вулиць у селі Рогачів, — розповідає бронниківський сільський голова Олександр Білецький. — А точніше, з їх асфальтуванням, бо коштів на це у сільради з річним бюджетом 800 тисяч гривень і справді немає. Тож деякі вулиці в цьому селі витягли з багнюки минулими роками завдяки будівництву білощебеневих доріг та співпраці з мешканцями вулиці Залізничної.


Тож таки за правильною адресою — до обласної влади — звернулися мешканці села Рогачів, щоб допомогли розв’язати проблему бездоріжжя.


— У цьому році з нашого більш ніж скромного місцевого бюджету викроїли 244 тисячі гривень на те, щоб зробити освітлення на вулицях села Рогачів, а ось асфальтування, за всього нашого бажання, нам фінансово не потягнути, — каже бронниківський сільський голова Олександр Білецький.


Тепер залишається чекати, чи відреагує обласна влада на прохання розв’язати проблему ліквідації бездоріжжя у селі Рогачів, про яку люди розповіли на сесії Рівненської обласної ради. Тим паче, що голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, з огляду на повідомлення прес-служби ОДА, налаштований рішуче боротися з бездоріжжям на Рівненщині.

Рівне.


Фото автора.