Позитивний досвід роботи культурно-дозвіллєвих комплексів (КДК) та публічно-шкільних бібліотек Рівненщини представили на круглому столі Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Саме ці успішні напрацювання відзначила радник міністра культури Ірина Френдель під час нещодавніх відвідин Рівненщини. Тож місцевим фахівцям запропонували поділитися ними на рівні країни.
Утворення КДК об’єднало на основі партнерства заклади, що діють на територіях сільрад: клуби, бібліотеки, музеї, художні, музичні та спортивні школи, центри соціальних служб дітей та молоді. Це дозволило використовувати їх на користь усієї громади, зберегти відомчу незалежність і самостійність, а також кадри і мережу — 572 бібліотеки та 672 клуби.
«На 16 відсотків зросла чисельність учасників клубних формувань, на сотню збільшилась кількість колективів із званням «народний» та «зразковий», — розповіла заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. — До реорганізації мережі бібліотек функціонувало 1154. Зараз удвічі менше, адже об’єднали шкільні та публічні книгозбірні. До того ж жодна шкільна бібліотека не припинила свого існування. Вони стали структурними підрозділами бібліотек-філіалів. Поліпшилась матеріально-технічна база книгозбірень, зокрема, 77 з них перевели в кращі приміщення. Нині триває процес об’єднання територіальних громад, і публічно-шкільні бібліотеки є найкращою моделлю для цих структур».
Олександра ЮРКОВА.
Рівне.