У Верховній Раді відбулася чергова координаційна зустріч представників проектів міжнародної технічної допомоги парламенту. Участь в організованому Програмою USAІD|РАДА заході взяли народні депутати, представники громадських організацій, міжнародних інституцій. Під час зустрічі обговорювалося питання діяльності Рахункової палати як державного колегіального органу, який здійснює контроль за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням.
Директор Програми USAІD|РАДА Ігор Когут, відкриваючи захід, наголосив, що Рахункова палата є потужним інструментом контролю, натомість існує спокуса розглядати її як інституцію репресивного характеру. «Рахункова палата — це незалежний елемент парламентського контролю, який має посилити інституційну спроможність Верховної Ради», — зазначив він.
Голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету з питань бюджету Іван Крулько зауважив, що вона є органом зовнішнього фінансового нагляду, створеним Верховною Радою. Парламентарій зауважив, що за попереднім законом ця інституція напряму підпорядковувалася Голові Верховної Ради.
Натомість, за словами І. Крулька, у новому проекті закону про Рахункову палату передбачено, що до складу цього контролюючого органу мають увійти виключно професіонали. «На моє переконання, Рахункова палата є інструментом посилення інституційної спроможності Верховної Ради. Ця інституція перевірятиме всіх — від Президента, уряду до будь-якого органу державної влади. Справа нашої честі, щоб такий орган запрацював. Передусім основним елементом роботи Рахункової палати є публічність. Громадянське суспільство в нашій державі має неабиякий вплив на владу», — сказав народний депутат.
Керівник Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді Віктор Мазярчук розповів про низку звітів Рахункової палати щодо результатів аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, перевірки деяких проектів, які підтримуються міжнародними інвестиціями, в яких надано всі їх переваги та недоліки. Промовець наголосив, що цей орган недооцінений по своїй суті, натомість він є інструментом парламентського контролю діяльності уряду.
Секторальний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні Наталія Старостенко наголосила, що Рахункова палата має працювати відповідно до європейських стандартів, контролювати транзакції урядових інституцій. «Представництво ЄС підтримує ухвалення нового закону про важливий контролюючий орган, який повинен створити інструменти тіснішої співпраці Рахункової палати, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, а також надати доступ до звітів громадськості, міжнародним організаціям» — сказала вона.
За повідомленням інформаційного управління апарату Верховної Ради.