Представники дипломатичних місій підтримали наші ініціативи для посилення ЄС

 

Андрій Парубій запропонував відправити лист-звернення від імені голів парламентів держав Балто-Чорноморського регіону до Сполучених Штатів Америки та країн Європейського Парламенту щодо загроз від Російської Федерації.

 

 

Голова Верховної Ради під час зустрічі з послами країн Балто-Чорноморського регіону (на знімку) у четвер наголосив на необхідності подальшого розвитку співпраці на рівні парламентів, у тому числі в напрямі боротьби з російською агресією.

 


А. Парубій подякував присутнім за допомогу Україні з боку країн, які вони представляють, та запропонував відправити лист-звернення від імені голів парламентів держав Балто-Чорноморського регіону до Сполучених Штатів Америки та країн Європейського Парламенту щодо загроз від Російської Федерації.


Голова Верховної Ради зазначив, що проект цього листа-звернення опрацьований на рівні трьох країн: України, Литви, Польщі. Водночас, за його словами, «було б добре обговорити можливість його підписання парламентами інших держав», сказав А. Парубій, зазначивши, що лист було підписано під час засідання Міжпарламентської асамблеї цих країн у Варшаві.


За словами глави парламенту, країни регіону мають спільну історію і спільне розуміння минулого і майбутнього, «мають величезний потенціал співпраці, яка ще не вичерпана, — у сфері безпеки».


Андрій Парубій також вважає, що має бути розглянутий механізм ширшої співпраці, зокрема у сфері енергетики, транзиту, у питаннях економіки, в інфраструктурних проектах тощо.


Глава парламенту нагадав, що на засіданні МПА у Варшаві, на нещодавньому безпековому форумі в Києві і на рівні зустрічей прем’єр-міністрів було домовлено про необхідність тіснішої співпраці Естонії, Латвії, Литви, а також Румунії, Польщі, Грузії і України. «Ми домовилися, щоб іти шляхом маленьких, але невпинних кроків у напрямку здійснення намічених двох ініціатив», — зазначив він.


«Одна з цих ініціатив стосується листа-звернення до США і до країн Європарламенту. Наступна ідея, яка прозвучала і була підтримана, — щоб організувати спільні зустрічі глав парламентів наших країн із спікерами США та Європарламенту і окремо Великої Британії», — повідомив А. Парубій.


Представники дипломатичних місій висловили підтримку ініціативам Української сторони та зазначили, що вони мають бути обговорені як у парламентському вимірі, так і на рівні урядів та громадських організацій країн. «Як доповнююча ініціатива вона сприятиме посиленню Євросоюзу», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пєкло.


Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс наголосив, що наші країни «об’єднують не лише спільні виклики, а й спільні можливості». «Ми маємо небезпеку гібридної війни і підтримуємо Україну в боротьбі за суверенітет та незалежність, — додав він і подякував за ініціативу відправити листа. — Ми хочемо співпрацювати з Конгресом США і донести наші думки».


Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану підкреслив, що «ми маємо бути єдині і мати єдину позицію, діяти відповідно до певного плану». «Ми підтримуємо всі ініціативи, щоб була єдина позиція, щоб поєднати всі точки, що проходять від Балтійського до Чорного морів», — зазначив він, наголосивши, що парламентський вимір більш гнучкий і дає змогу діяти планомірно, тому його підтримують.


Андрій Парубій передав лист-звернення присутнім на зустрічі представникам дипломатичних місій в Україні та підкреслив, що «лист має дуже сильне символічне значення», і що «видається дуже важливим нагадати про рівень загрози, яку несе Росія». Він по-просив представників дипломатичного корпусу передати і проговорити контекст, чому виникла така ініціатива. «Мені видається, що це є символічний крок, щоб показати солідарність проти російської агресії», — наголосив він.


У зустрічі взяли участь представники дипломатичних місій в Україні: старший радник Посольства Грузії в Україні Александре Кіпіані, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Герт Антсу, другий секретар Посольства Латвії в Україні Андрейс Карповічс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пєкло та другий секретар Посольства Анна Сухенек, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану та радник Посольства Овідіу Танасе.

ПРЯМА МОВА

Голова Верховної Ради Андрій ПАРУБІЙ:


«Є одна спільна для наших країн характеристика — вони межують із Російською Федерацією, і ми як ніхто розуміємо рівень небезпеки від нинішнього російського режиму для кожної з держав».


Прес-служба апарату Верховної Ради України.


Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.