Народні депутати України, котрі входять до складу комітетів Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, взяли участь у семінарі «Про роль національних парламентів у впровадженні стандартів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», організованому Парламентською асамблеєю Ради Європи у м. Страсбург (Франція). Семінар було проведено з метою надання допомоги народним депутатам України в удосконаленні інституційних знань та знань у сфері судової практики Європейського суду з прав людини.
Робота семінару почалася зі вступної промови Генерального секретаря Парламентської асамблеї Ради Європи Войцеха Савіцкого. Українська делегація ознайомилася з діяльністю Парламентської асамблеї, зокрема, Комітету з юридичних питань та прав людини, Комісії з питань міграції, біженців та переселенців.
У ході семінару розглянуто питання статусу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі — Конвенція) у внутрішньодержавному праві, ролі Європейського суду з прав людини, а також Комітету міністрів Ради Європи в системі Конвенції, діяльності Європейської комісії за демократію через право Ради Європи. Велика увага була приділена рішенням Європейського суду з прав людини відносно України та стану їх виконання, проведено зустріч з представником Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини.
Окрім того, відбулася плідна дискусія відносно ролі національних парламентів у впровадженні Конвенції, під час якої здійснено огляд ситуації як в Україні, так і в інших країнах-членах. Доповідачами були пані Енн-Кетрін Спек, науковий працівник юридичного факультету Мідлсекського університету (Великобританія), пан Гедеван Попхадзе, перший заступник голови Комітету з захисту прав людини та цивільної інтеграції, член Комітету з правових питань парламенту Грузії, від української сторони — народні депутати України Ірина Суслова та Ігор Алексєєв.
Завершився захід обговоренням за круглим столом результатів семінару та можливостей їх впровадження в законотворчій діяльності парламентаріїв у подальшому. Члени української делегації висловили щиру вдячність ПАРЄ за організацію семінару та готовність до подальшої співпраці, адже Конвенція є частиною національного законодавства України та передбачає визнання державою обов’язкової юрисдикції Європейського суду з прав людини.
Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.