Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. Другий етап. 27-й тур. 29—30 квітня.

Перша шістка.

«Олімпік» — «Зоря». 1:1. Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 1 135 глядачів. Рефері — Арановський (Київ). Голи: Німчанінов, 75 — Пауліньо, 17.

«Шахтар» — «Олександрія». 1:0. Харків. ОСК «Металіст». 6 114 глядачів. Рефері — Козик (Мукачеве). Гол: Феррейра, 81.

«Чорноморець» — «Динамо». 1:4. Київ. НСК «Олімпійський». 5 431 глядач. Рефері — Можаровський (Львів). Голи: Татарков, 84 — Ярмоленко, 2, 40 (п), Бєсєдін, 41, Віда, 43.

Друга шістка.

«Зірка — «Карпати». 3:2. Кропивницький. «Зірка». 2 668 глядачів. Рефері — Березка (Київська область). Голи: Білоног, 26, Загальський, 30 (п), Драченко, 45 — Гладкий, 15 (п), Гуцуляк, 50. Вилучено Дитятьєва («Карпати», 69, пряма червона картка).

«Ворскла» — «Сталь». 2:0. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 1 500 глядачів. Рефері — Бондар (Київ). Голи: Шарпар, 30 (п), Ребенок, 39.

«Волинь» — «Дніпро». 0:1. Луцьк. «Авангард». 1 222 глядачі. Рефері — Труханов (Харків). Гол: Чеберко, 90 (п).

Бомбардири: Феррейра («Шахтар») — 12 м’ячів, Ярмоленко («Динамо») — 11, Мораес («Динамо») — 10, Бланко Лещук («Карпати»/«Шахтар») — 9, Бєсєдін («Динамо») — 8.

***

Якби «Динамо» не виграло у «Чорноморця», то «Шахтар», перемігши «Олександрію», міг достроково стати чемпіоном.

Але динамівці позбавили «гірників» та їхніх прихильників такої радості. Граючи на своєму полі в ролі гостей (стан газону на стадіоні «Чорноморець» не дав змоги провести цю зустріч в Одесі), кияни ще в першому таймі забезпечили собі перемогу.

Не встигла завершитися друга хвилина, як лідер киян Ярмоленко відкрив рахунок. І надалі чинні чемпіони мали велику перевагу, але перетворили її в забиті м’ячі лише перед перервою. Спочатку Бєсєдін розстріляв ворота «моряків» зблизька, а потім своє вміння забивати головою продемонстрував Віда.

І після перерви динамівці грали з великим бажанням, але забили лише один м’яч: пенальті реалізував Ярмоленко. А одеситам, які дуже старалися, вдалося «розмочити» рахунок.

***

За кілька годин до цього «Шахтар» здобув нелегку перемогу над «Олександрією».

— Ми перемогли й заробили три очки. Звичайно, це важливо, однак потрібно правильно проаналізувати матч. Не думаю, що результат повністю закономірний. У будь-якому разі, суперник сьогодні не заслужив на поразку, — досить відверто заявив наставник «Шахтаря» Паулу Фонсека. — У першому таймі «Олександрія» була краща за нас: відмінно оборонялася, виходила в атаку й створювала небезпеку. Гості мали три гольові моменти.

Натомість нам бракувало інтенсивності й агресивності, тому на перерву ми могли піти, поступаючись у рахунку.

Після відпочинку ми стали діяти краще й забили, що найважливіше. Але, якщо відверто, не люблю так перемагати. Повторю ще раз: «Олександрія» сьогодні не заслуговувала на поразку.