Минулого пленарного тижня парламентом було ухвалено понад два десятки позитивних рішень — вісім законів у цілому, сім законів — у першому читанні, п’ять постанов, що є «високим результатом роботи Верховної Ради України». Про це заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «РАДА».
 

Захистили рідну мову і пісню

А. Парубій особливо відзначив роботу парламенту у вівторок, коли розглядались блоки питань комітетів з питань свободи слова та ЗМІ і екологічної політики: «Ми змогли повністю ці два тематичні блоки пройти. Ми вже говорили про закон про мову на телебаченні, і прийняли ще два закони з інформаційного блоку; також повний блок законопроектів, які були рекомендовані Комітетом з питань екологічної політики, були підтримані, — і вони навіть є ширшими, аніж питання екологічної політики, бо поміж них є закони, які давно просить прийняти Європейський Союз, зокрема, про оцінку впливу на довкілля». «Це є фактично гармонізація законодавства України та ЄС, — наголосив Голова парламенту і додав: — Це закони, які можна назвати не тільки екологічними, а також і євроінтеграційними».
Глава парламенту відмітив також і жорстку дискусію під час розгляду закону в четвер про кібербезпеку. «Цей закон був надзвичайно важливий для питання безпеки, бо інформаційна складова війни, яку веде проти нас Російська Федерація, є дуже значною, — сказав він і наголосив: — У питанні кібербезпеки нам було важливо зробити крок вперед, і ми зробили цей крок».
За його словами, закон був обговорений, всі поправки, які викликали дискусію, були вилучені. «Я сподіваюсь, вже у найближчі тижні ми зможемо остаточно цей закон прийняти, і я вважаю, що ми зняли ту інтригу, яка навколо цього закону почала розгортатись і в колах експертів, і в колах журналістів. Ми продемонстрували, що цей парламент — реформаторський, що цей парламент приймає прогресивні закони», — наголосив Голова парламенту.
Торкаючись питання ухвалення закону про мовні квоти на телебаченні, А. Парубій зазначив, що він свого часу робив усе можливе для того, щоб «захистити українську мову, коли її знищувала попередня команда Януковича і його оточення». «Зараз маємо шанс посилити вплив і розвиток української мови», — додав він і повідомив, що доводиться вести численні консультації, аби вийти на рішення, що здобуде у сесійній залі більшість.
Голова Верховної Ради особливо подякував Комітетові з питань свободи слова на чолі з Вікторією Сюмар, який, власне, і готував цей закон між першим та другим читанням, і де відбувались непрості дебати і з громадськими діячами, і з експертами, і безпосередньо самими музикантами. 

У Верховній Раді може бути 20 комітетів

Глава парламенту розповів про роботу, що ведеться задля реформування Верховної Ради України. Однією з новацій є зменшення кількості комітетів Верховної Ради.
Другим важливим аспектом напрацьованого робочою групою законопроекту є співвідношення комітетів і міністерств. «Для повноцінного діалогу між парламентом і урядом важливо, — зазначив А. Парубій, — щоб був один міністр і один комітет».
Голова Верховної Ради зазначив, що не всі з комітетів парламенту матимуть повну відповідність в уряді, зокрема, Регламентний комітет — «це комітет, який характерний тільки для Верховної Ради, і не може мати аналога в Кабінеті Міністрів». «Умовно кажучи, у Верховній Раді може бути 20 комітетів, а в уряді, як сьогодні, 17 міністерств. Три комітети, які є характерними тільки для парламенту, а інші будуть співвідноситись з урядовими міністерствами. Це означає об’єднання тематик, які сьогодні часто можуть бути роз’єднані між різними комітетами», — підсумував А. Парубій.
Глава парламенту висловив сподівання, що одне з наступних засідань Парламентської асамблеї НАТО відбудеться в Києві. «Це важливий, практичний і символічний крок для України на шляху до НАТО», — підкреслив А. Парубій. У цьому контексті він повідомив, що у парламенті вже підготовлено законопроект, який би більш чітко артикулював прагнення України на шляху до НАТО. Це — зміни до закону про засади зовнішньої і внутрішньої політики. «І ми пропонуємо, щоб законодавчо було чітко вказано, що стратегічне завдання для України є вступ до     НАТО», — додав А. Парубій.

Прес-служба апарату 
Верховної Ради України.