Про це під час круглого столу «Переозброєння української армії. Проблеми та шляхи їх подолання», організованого Лігою оборонних підприємств, говорили народні депутати, урядовці, керівники компаній, які працюють на «оборонку», експерти.

 

Запобіжником війни є можливість симетричної відповіді на агресію. Після того, як Україна позбулася ядерного потенціалу, скоротила чисельність своїх Збройних Сил і тривалий час не вкладала кошти в оновлення армії, ми втратили таку можливість.


— На жаль, сьогодні у керівництві державою, в уряді мало хто розуміє, що армія може бути за чисельністю у рази меншою, але добре озброєною. І у цьому напрямку Ліга оборонних підприємств може відіграти важливу роль разом із Укроборонпромом. Ми чекаємо від вас узгоджений пакет законопроектів, який будемо виносити на розгляд Верховної Ради і всебічно сприяти тому, що покращить роботу вітчизняного оборонпрому, — наголосив у своєму виступі народний депутат України, голова міжфракційного об’єднання за підтримку переозброєння армії Віктор Кривенко.


Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук повідомив, що під час семінару, який проводився для парламентаріїв за підтримки центру Маршала, обговорювався законопроект щодо національної безпеки та оборони.


— Одним з його пунктів, який підготовлено за активної участі західних експертів, є декларація про те, що у сфері ОПК провідну роль грає державний орган з питань регулювання політики в оборонно-промисловій сфері.

Тобто у тих документах, які ми розробляємо разом із партнерами, у тому числі й НАТО, декларуємо цей орган, якого у реальності досі немає. Хоча про створення такої структури говорили задовго до російської агресії, — наголосив депутат. — І у контексті цього законопроекту, вважаю, варто ініціювати дискусію з приводу моделі ОПК, контролюючого його органу та правил, за якими мають працювати державний сектор «оборонки» і приватні виробники.