Футбол. Чемпіонат світу-2018. Відбірний раунд. Європа. 9—11 червня.

Група А. Білорусь — Болгарія. 3:0. Швеція — Франція. 2:1. Нідерланди — Люксембург. 5:0. Швеція, Франція — по 13 очок, Нідерланди — 10, Болгарія — 9, Білорусь — 5, Люксембург — 1.

Група В. Андорра — Угорщина. 1:0. Латвія — Португалія. 0:3. Фарерські острови — Швейцарія. 0:2. Швейцарія — 18, Португалія — 15, Угорщина — 7, Фарерські острови — 5, Андорра — 4, Латвія — 3.

Група С. Азербайджан — Північна Ірландія. 0:1. Німеччина — Сан-Марино. 7:0. Норвегія — Чехія. 1:1. Німеччина — 18 очок, Північна Ірландія — 13, Чехія — 9, Азербайджан — 7, Норвегія — 4, Сан-Марино — 0.

Група D. Ірландія — Австрія. 1:1. Молдова — Грузія. 2:2. Сербія — Вельс. 1:1. Сербія, Ірландія — по 12, Вельс, Австрія — по 8, Грузія — 3, Молдова — 2.

Група Е. Казахстан — Данія. 1:3. Чорногорія — Вірменія. 4:1. Польща — Румунія. 3:1. Польща — 16, Чорногорія, Данія — по 10, Румунія, Вірменія — по 6, Казахстан — 2.

Група F. Шотландія — Англія. 2:2. Словенія — Мальта. 2:0. Литва — Словаччина. 1:2. Англія — 14, Словаччина — 12, Словенія — 11, Шотландія — 8, Литва — 5, Мальта — 0.

Група G. Македонія — Іспанія. 1:2. Ізраїль — Албанія. 0:3. Італія — Ліхтенштейн. 5:0. Іспанія, Італія — по 16, Албанія, Ізраїль — по 9, Македонія — 3, Ліхтенштейн — 0.

Група H. Гібралтар — Кіпр.1:2. Естонія — Бельгія. 0:2. Боснія — Греція. 0:0. Бельгія — 16, Греція — 12, Боснія — 11, Кіпр — 7, Естонія — 4, Гібралтар — 0.

Група І. Ісландія — Хорватія. 1:0. Косово — Туреччина. 1:4.

Фінляндія — Україна. 1:2. Голи: Коноплянка, 52, Пог’янпало, 72, Бєсєдін, 75.

Фінляндія: Градецький, Арківуо, Ояла, Мойсандер, Райтала, Лам, Ягубі, Лод (Єнсен, 68), Гямяляйнен, Уронен (Марканен, 85), Пуккі (Пог’янпало, 68). Тренер — Маркку Канерва.

Україна: П’ятов, Бутко, Ордець, Ракицький, Матвієнко, Малиновський, Степаненко, Ярмоленко, Коваленко (Шепелєв, 76), Коноплянка (Соболь, 86), Селезньов (Бєсєдін, 64). Тренер — Андрій Шевченко.

Рефері — Алон Йефет (Ізраїль).

Тампере. «Ратіна».

Перший тайм поєдинку в Тампере був надто невиразний, прісний і безбарвний. Обидві команди грали без воріт, багато помилялися. Одне слово, була зовсім відсутня елементарна ігрова логіка.

А от після перерви гра помітно пожвавішала. Насамперед завдяки тому, що активізувалися гості. Вони не забарилися з відкриттям рахунку. Результативну атаку почав Ярмоленко, котрий зробив класну передачу в карний майданчик на Малиновського. Той пробив, але Градецький удар парирував. На щастя, відмінно зорієнтувався Коноплянка, котрий зіграв на випередження і ефектно вразив порожні ворота.

Втім, наша радість тривала лише близько 20 хвилин. Адже рахунок знову став нічийним: відзначився Пог’янпало, котрий за кілька хвилин перед цим вийшов на заміну. Він красиво в польоті влучно пробив головою після того, як м’яч відскочив від поперечини.

А через три хвилини українці знову вийшли вперед. І цей м’яч було забито головою, але в падінні. Зробив це Бєсєдін (на знімку), скориставшись передачею Ракицького. Як бачимо, відзначився футболіст, котрий також вийшов на заміну.

Гра ще більше загострилася, але гостям вдалося втримати переможний результат.

— Важка перемога, — сказав після зустрічі Андрій Ярмоленко. — Але, як кажуть, гра забувається, а результат залишається. Думаю, це сказано саме про сьогоднішній матч. Перший тайм був узагалі жахливий. Грали незрозуміло в що. У другому діяли з думкою: якщо не виграємо, то боротися за вихід на ЧС-2018 буде безглуздо. Довелося включати бойові якості і битися за країну і результат.

Молодець Бєсєдін, що й казати. Нападнику найголовніше треба забивати, він вийшов і забив переможний м’яч. Артемові можна тільки поаплодувати. Нам потрібно думати про себе. Якщо виграватимемо, тоді байдуже, хто там як зіграє.

***

Наступний матч збірна України проведе 2 вересня. В Харкові вона прийматиме команду Туреччини. Того дня зустрінуться також: Фінляндія — Ісландія та Хорватія — Косово.

Фото Євгена КРАВСА (з Тампере спеціально для «Голосу України»).